האפיפיור נפרד: "אלוהים קרא לי להקדיש עצמי לתפילה"

עשרות אלפי מאמינים ותיירים הגיעו היום לכיכר סן פטרוס בוותיקן כדי להאזין לדרשתו האחרונה של האפיפיור בנדיקטוס ה-16 שהודיע על פרישה מתפקידו בתחילת החודש. בקול רועד הוא נפרד מתומכיו והכריז: "אני לא נוטש את הכנסייה"

הדרשה השבועית של האפיפיור, מנהיג הכנסייה הקתולית, מחלון חדרו שבוותיקן היא אירוע חגיגי שמתרחש בכל שבוע מחדש ומושך אליו מאמינים אדוקים וגם תיירים סקרנים. אבל ביום ראשון הזה, היה הכינוס הזה מרגש במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אלוהים קרא לי לטפס על ההר ולהקדיש את עצמי עוד יותר לתפילה ומחשבה, אבל זה לא אומר שאני נוטש את הכנסייה", אמר בנדיקטוס ה-16 לקהל הרב שהתאסף בכיכר סן פטרוס המפורסמת בוותיקן.

במקביל לנאומו המרגש, החלו להתאסף קרדינלים מרחבי העולם ברומא לבחירת מחליפו של יוזף רצינגר הגרמני. הרשויות ברומא הידקו את האבטחה סביב הוותיקן, כשיותר מ-100 שוטרים וצלפים נפרסו באזור. כמו כן, הוקמו שני בתי חולים שדה ומאות מתנדבים התגייסו לסייע לעולים לרגל.

מדובר בדרשתו האחרונה של האפיפיור כחלק מתפילות יום ראשון, ולמעשה בהכנה לקראת נאומו הגדול האחרון בכיכר ביום רביעי הקרוב. על פי חלק מההערכות, לכינוס הזה צפויים להגיע כ-200 אלף בני אדם.

רצינגר יסיים את תפקידו באופן רשמי וסופי ביום חמישי הקרוב, ב-8 בערב, שעון רומא (21:00 שעון ישראל).