אחיו של פיסטוריוס יואשם בהריגה

קארל פיסטוריוס, אחיו של האצן שהואשם ברצח ארוסתו יואשם בהריגה – כך דיווחה רשת "סקיי ניוז" הבריטית. הוא יואשם על מעורבותו בתאונת דרכים בה נדרסה למוות רוכבת אופנוע בשנת 2010. משפטו ייפתח בחודש מרס

קארל פיסטוריוס. יואשם בהריגה (רויטרס)

לאחר שהאצן קטוע הרגליים אוסקר פיסטוריוס הואשם ברצח ארוסתו הדוגמנית ריבה סטינקאמפ, גם אחיו מסתבך: רשת "סקיי ניוז" הבריטית דיווחה כי האח, קארל פיסטוריורס, יואשם בקרוב בגין הריגה בשל תאונת דרכים לה גרם בשנת 2010, שבה נהרגה רוכבת אופנוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משפטו של פיסטוריוס האח, שהופיע לא מזמן בדיון בבית המשפט של אחיו אוסקר, יחל בחודש מרס הקרוב. עורך דינו אישר את הפרטים לרשת הבריטית. במקביל, אוסקר פיסטוריוס בילה את יום שבת האחרון בביתו של דודו, לאחר שהשופט שחרר אותו בערבות. הוא הואשם ברצח בכוונת תחילה של חברתו הדוגמנית בבוקר יום האהבה. הוא הכחיש שרצח אותה ואמר להגנתו שפתח באש בחדר המקלחת לאחר שחשש שמסתתר שם פורץ.

נייק ביטלה את החוזה עם פיסטוריוס

חברת נייק החליטה לפני מספר ימים להשעות את החוזה שלה עם האצן הדרום אפריקני קטוע הרגליים אוסקר פיסטוריוס, לאחר שהואשם ברצח. ענקית הספורט האמריקנית נתנה את חסותה לפיסטוריוס מאז שנת 2007, ובין השאר ציידה אותו בציוד מתקדם.

הואשם ברצח. אוסקר פיסטוריוס (רויטרס)

"אנו משעים את ההסכם עם פיסטוריוס, ונמשיך לעקוב מקרוב אחר משפטו", הצהירה החברה, ובכך אישרה את ביטול ההסכם הקיים ביניהם. נייק, חברת בגדי הספורט הגדולה בעולם, ביטלה בשנה שעברה חוזה עם רוכב האופניים לאנס ארמסטרונג, לאחר שנלקחו ממנו 7 המדליות בהם זכה בטור דה פראנס, לאחר שנקבע כי השתמש בסמים ממריצים.

פיסטוריוס הפך לכוכב בקנה מידה בינלאומי במהלך אולימפיאדת לונדון בשנה שעברה, כשהתחרה במקצה לאצנים לא נכים בעזרת פרוטזות מיוחדות שעליהן הוא רץ. החוזים עליהם חתם עם חברות ענק כגון "בריטיש טלקומס" וחברת המשקפיים "אוקלי", מוערכים בשווי של כשני מיליון דולרים בשנה. חברות אלו עדיין לא החליטו לבטל את הקשר עמו, והן מחכות לסוף משפטו.