איטליה בוחרת: באירופה מודאגים

47 מיליוני איטלקים צפויים לפקוד את הקלפיות במהלך היומיים הקרובים ולהכריע בשאלת זהות ראש הממשלה הבא. הסקרים מנבאים ניצחון למועמד המרכז-שמאל, פייר לואיג'י ברסני. ברלוסקוני יגיע על פי התחזיות רק למקום השני. באירופה חוששים שהממשלה החדשה לא תחזיק מעמד והכלכלה תיפגע

ארץ המגף נערכת לקראת אחת ממערכות הבחירות המסקרנות בתולדותיה. למעלה מ-47 מיליון אזרחי איטליה צפויים לפקוד היום ומחר את הקלפיות ולהכריע בשאלת זהות ראש הממשלה הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כלי התקשורת האיטלקים פרסמו בימים האחרונים סקרים, שלפיהם מנהיג השמאל ו"המפלגה הדמוקרטית", פייר לואיג'י ברסני, הוא זה שצפוי להרכיב את הממשלה האיטלקית הבאה. ברסני מוביל בהפרש מצומצם על מי שכבר כיהן בעבר כראש ממשלת איטליה, סיליביו ברלוסקוני, ששמו נקשר באין ספור שערוריות.

על רקע הבחירות שיימשכו כיומיים, באיחוד האירופי עוקבים בדריכות אחר מהלכן ובעיקר אחר אחוז ההצבעה שצפוי להיות נמוך. באיחוד הביעו דאגה מכך שברסני יתקשה בהרכבת הממשלה העתידית ויאלץ להכריז תוך זמן קצר על מהלך נוסף של הליכה לבחירות במדינה.

האירופאים מצדם, הביעו בהזדמנויות שונות דאגה מכך שמצב זה יוביל את המדינה להידרדרות נוספת במצבה הכלכלי שנחשב לקשה כבר בימים אלה, ותגרור אחריה מדינות נוספות באירופה.