בלעדי | מארין לה-פן לחדשות 2: "צרפת במלחמה, יש לפעול בעוצמה"

אשת הימין הקיצוני מארין לה פן, שהואשמה באנטישמיות, בריאיון בלעדי לחדשות 2: "המלחמה הוכרזה על ידי הפונדמנטליסטים האסלאמים. אנחנו צריכים להחזיר לידינו את השליטה בגבולותינו". צפו

"צרפת במלחמה נגד אלו שהכריזו עליה מלחמה. הניצחון הראשון בקרב הוא לדעת נגד מי אתה נלחם; צריך לפעול עכשיו בעוצמה" - כך אומרת הערב (שלישי) בריאיון בלעדי לחדשות 2 מי שתגזור ככל הנראה קופון פוליטי מהטרגדיות האחרונות, אשת הימין הקיצוני הצרפתי שתתמודד בעוד שנתיים על תפקיד נשיא הרפובליקה והואשמה בעבר באנטישמיות, מארין-לה פן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי לה-פן, שבאים על רקע מתקפת הטרור בצרפת שבה נהרגו 17 בני אדם, "ההבנה הברורה היא שהמלחמה הוכרזה על ידי הפונדמנטליסטים האסלאמים. אנחנו צריכים להחזיר לידינו את השליטה בגבולותינו: לדעת מי נכנס ומי יוצא מתחומנו. שום מדינה אחראית לא יכולה לחשוב שאפשר להילחם נגד הטרור מבלי לשלוט בגבולות".

"דרוש אומץ ויכולת לנקוט צעדים נגד האסלאם הקיצוני", הוסיפה לה פן. "הממשל לא נותן שידברו על 'אסלאם קיצוני', אלא על טרור. זה עיוורון של הממשל. כשאנו לא קוראים לילד בשמו אנו עשויים לראות התפתחויות מדאיגות".

לה פן הדפה את הביקורת שנשמעת נגדה. "כשאני נלחמת אומרים שאני אסלאמופובית", אמרה. "אני מבדילה בין הדת האסלאמית לבין האסלאם הקיצוני, בין אמונה לבין טוטאליטריה".

הנשיאה לה פן?

מנהיגת הימין הקיצוני התייחסה גם לשאלת ההתמודדות על כס הנשיאות. "אני חושבת שאני יכולה להיות הנשיאה הבאה של צרפת", אמרה. "אלמלא הייתי משוכנעת לגמרי שהפתרונות שאני מעלה הם היחידים המסוגלים להביא ביטחון, שגשוג וגם הגנה על הזהות שלנו כי אני חושבת שלכל אומה יש הזכות וגם החובה להגן על זהותה - לא הייתי נכנסת לפוליטיקה".

הלוויית הנרצחים, י-ם, היום (עמוס בן גרשון, לע"מ)

אלפים ליוו בצהריים את ארבעת קורבנות פיגוע הטרור במרכול הכשר בפריז, שהובאו למנוחות. יוהן כהן, פרנסואה מישל סעדה, יואב חטב ופיליפ ברהם נטמנו בהר המנוחות בירושלים לאחר טקס ממלכתי בהשתתפות נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג. את צרפת ייצגה בטקס השרה סגולן רויאל, שהעניקה לבני המשפחות את אות לגיון הכבוד הצרפתי.

בזה אחר זה עלו בתחילת הטקס בני המשפחות להדליק משואות לזכר יקיריהם ולשאת כמה מילים. "פיליפ, אהובי היקר, היה בן אדם פרפקט", אמרה ואלרי, אלמנתו של פיליפ ברהם. "בן אדם שחושב קודם על האחרים לפני עצמו. בעל מעולה ואבא שחולה על הילדים שלו וחי רק בשבילם. היום הוא עם הבן שלי. אני בוכה אבל אני יודעת שאתם כולם בוכים איתי, ואני מודה לכולכם בשביל כל זה".