כוכב בארסה ליאו מסי: "רוצים להעביר מסר של שלום"

הצצה מיוחדת לחדרי ההלבשה באצטדיון קאמפ נואו שבברצלנה, המספרים את סיפורה של קבוצת הכדורגל הטובה בעולם. עם למעלה מ-300 מיליון אוהדים ברחבי העולם, ואינספור תארים וגביעים, מנסה הכוכב הגדול של הקבוצה, לינל מסי לצד כמה מחבריו להסביר מהו סוד ההצלחה של המועדון הקאטלוני שיכול לדבריו, לשמש כשגריר לשלום במזה"ת

לדעת רבים, הפלא השמיני בעולם נמצא בספרד, או ליתר דיוק בברצלונה. בלב ליבה של קטלוניה, עומד אצטדיון הקאמפ נואו, המהווה מקדש לשחקן הגדול של קבוצת בארסה, ליאו מסי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משחק הליגה שהתקיים נגד קבוצת חטאפה, הוא הראשון ב-50 השנים האחרונות שמתקיים בשעות הצהריים. הסיבה לכך, היא שגם הסינים רוצים לראות את המשחק בטלוויזיה בשעות היגיוניות. מסתבר שבסין בלבד ישנם לבארסה 80 מיליון אוהדים. מהנתונים בהם מחזיקים אנשי הקבוצה עולה כי לנבחרת הקאטלונית יש היום 170,000 חברי מועדון בספרד, ו-30,000 נמצאים ברשימת ההמתנה. יחד עם זאת, נשיא הקבוצה סנדרו רוסיי, טוען שמספר האוהדים ברחבי תבל מגיע ל300 מיליון.

ליאו מסי, שהפך למעשה לאליל הבלתי נלאה של הקבוצה, מסביר את התופעה בדינמיקה הנדירה שבין השחקנים. "אני חושב שמעל לכל מדובר ברמה האישית של השחקנים שנמצאים בחדר ההלבשה. תחושת האחדות שקיימת בחדר ההלבשה, הרצון העז להגיע להישגים. זו קבוצה שכבר זכתה בכל תואר אפשרי, אבל עדיין יש לה את אותו החשק כמו ביום הראשון, להשיג עוד ועוד תארים", אמר מסי.

מסי: מעל ל-300 שערים במדי בארסה

"שחקנים באיכות גבוהה", בארסה (חדשות 2)
הכוכב הגדול של קבוצת "בארסה" נולד ברוסאריו, ארגנטינה, לפני 25 שנה. הוא הגיע לברצלונה בגיל 13, לאחר שהקבוצה הציעה לממן 900 דולר בחודש לצורך טיפול בבעיה הורמונלית שמנעה את הגדילה שלו. כך, בגיל 16 הפך לשחקן הצעיר ביותר של "בארסה" ששיחק במשחק רשמי של הליגה הספרדית. כיום הוא המבקיע הראשי בתולדות המועדון המחזיק בהישג האדיר של למעלה מ-300 שערים במדי קבוצתו. השחקן המפורסם משתכר בסכום אסטרונומי של 12 מיליון אירו בשנה בלי פרסומות ובונוסים.

ולמרות זאת, על אף הדיווחים לפיהם שוויו של מסי מוערך ב-140 מיליון אירו, בסביבתו טוענים כי מדובר באדם צנוע ונטול גינונים. "לקבוצה הזו יש חשק אדיר להמשיך ולהשיג עוד הישגים וגביעים", הסביר את הקשר המיוחד שלו למועדון. "מדובר בקבוצה מאוד צעירה עם שחקנים באיכות גבוהה ואני מקווה שהמצב הזה יימשך עוד הרבה זמן".

סוד ההצלחה הקאטלוני: האקדמיה לכדורגל של ברצלונה

לדעת רבים, המפתח להצלחה המסחררת, כנראה טמון בין קירות "המאסיה", האקדמיה לכדורגל של ברצלונה. בפנימייה הזו מתרחש תהליך פיתוחו של דור העתיד. חלק גדול מהכוכבים והמאמנים המוכרים מהשנים האחרונות דוגמת פפ גווארדיולה, טיטו וילהנובה, וגורדי רואורה, גדלו והתחנכו בעצמם כשחקני המועדון בילדותם.

כיום ב"מאסיה" יש 78 מתבגרים, רובם מענף הכדורגל, שליש הם קטלאנים, שליש משאר איזורי ספרד, ושליש מכל רחבי העולם. ג'רארד פיקה, המשחק בברצלונה מנמק את הקסם בקשר המיוחד שנוצר בין הלומדים בפנימייה לבין סמל הקבוצה. "אם תבחן את השחקנים בקבוצה הראשונה, אתה תמצא ש70% או 80% מהשחקנים הם שחקני הבית, מהמאסייה, וזו תוצאה של עבודה מאומצת במשך הרבה שנים המעצבת את המועדון, זה ארגון שעובד ומשקיע בנוער ובילדים", סיפר פיקה.

"בארסה - גשר לשלום"

בכל משחק של הקבוצה, בדקה ה-17:14 בדיוק, קוראים רבים באצטדיון את קריאת העצמאות הקאטלונית, לזכר שנת 1714 שבה נפלה קטלוניה לידי הבורבונים לאחר 14 חודשי מצור. לקראת ההגעתה הצפוייה של בארסה לישראל בקיץ הקרוב, מנצל מסי את ההזדמנות, על אף שהוא נוהג להתחמק מאור הזרקורים, להבהיר כי דווקא ההיסטוריה והערכים העומדים בבסיסה של הקבוצה, הופכים אותה לשגרירה של השלום בעולם.

"אני חושב שיש לנו את האחריות האישית, כמו גם המועדון כולו, לתרום את גרגר החול שלנו", אמר מסי. "אף אם זו תרומה צנועה בלבד, מחובתנו לעשות זאת ולשדר את המסר בכדי שהעולם יהיה מקום טוב יותר".