רוסיה וסין מבהירות: נגד התערבות בצפון קוריאה

צפון קוריאה, ואולי גם אירן, מקבלות היום חיזוק משמעותי לשאיפות הגרעיניות שלהם לאחר ששר החוץ הרוסי הבהיר היום כי אין בכוונת מדינתו ובכוונת סין להתערב בנעשה במדינה. "אנחנו מסכימים שהניסוי לא מציק פעולה צבאית", אמר סרגיי לברוב

רוסיה וסין משגרות היום מסר לעולם המערבי ולפיו אין בכוונתן להתערב בנעשה בצפון קוריאה - זאת למרות ניסוי הגרעין שנערך במדינה הסוררת בשבוע האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב התבטא היום בנושא ודחה את הדרישה לפעול נגד המדינה. "גורמי הממשל ברוסיה ובסין מסכימים כי הניסוי שביצעה פיונגיאנג אינו מצדיק כל התערבות צבאית חיצונית", אמר השר הבכיר.

רוסיה וסין עמדו בחזית אחידה גם נגד הטלת סנקציות משתקות נגד אירן בעקבות המאמצים הנמשכים של הרפובליקה האסלאמית להגיע לידי יכולות גרעיניות. כעת קיים חשש מסויים כי המסר המתייחס לצפון קוריאה יגרום גם לאירן להמשיך בתכניתה שלה.

לפני כשבועיים ביצעה צפון קוריאה את הניסוי המדובר שהיה שלישי במספר וגרם לרעש אדמה חריג שגרם לבהלה באזור ובעיקר במדינה השכנה - דרום קוריאה. על פי דיווח בסוכנות הידיעות הרשמית של קוריאה הצפונית הניסוי נערך תחת משנה בטיחות ונעשה בו שימוש במכשור גרעיני קטן יחסית, אך בעל עוצמת נפץ רבה.

מועצת הביטחון של האו"ם כינסה בתגובה ישיבת חירום בהולה. דיפלומטים מארה"ב, קוריאה הדרומית והאיחוד האירופי פעלו במרץ לאישור סנקציות חדשות נגד המדינה - אך כעת נראה שהמאמצים לא יישאו פרי בעקבות ההתעקשות של המעצמות מסין ומרוסיה.