עיתון איטלקי טוען: "האפיפיור פרש בגלל כמרים הומוסקסואלים שנסחטו"

האם סיבת פרישתו של בנדיקטוס ה-16 נחשפה? עיתון איטלקי מדווח לפי הודעתו המפתיעה של האפיפיור הוא קיבל לידיו דוח הטוען כי מספר כמרים הומוסקסואלים נסחטו על ידי גורמים עלומים בכנסייה

סיבת הפרישה נחשפת? (רויטרס)

הודעת התפטרותו של האפיפיור בנדיקטוס השישה עשר ממשיכה להסעיר את העולם הנוצרי: העיתון האיטלקי "לה רפובליקה" חושף את מה שעשויה להיות הסיבה האמיתית להחלטה הדרמטית שכמוה לא היתה מאות שנים. על פי דיווח העיתון, האפיפיור החליט לעזוב את הכס הקדוש לאחר שקיבל לידיו מידע אודות כמרים הומוסקסואלים שנסחטו בשל נטיותיהם המיניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בימים שקדמו להחלטה, הגישו שלושה קרדינלים בכירים דוח בן 300 עמודים הסוקר את המקרה לאפיפיור. "זאת הפעם הראשונה שבה המילה 'הומוסקסואל' נאמרה באופן מפורש על ידי הכנסייה", נכתב בעיתון על הפגישה שנערכה בין האפיפיור לבין הקרדינלים. על פי העיתון, הדוח של הקרדינלים זיהה שורה של מקומות מפגש של אותם כמרים ברחבי רומא שכללו בין היתר וילה מחוץ לבירה האיטלקית, סאונה בפרוור של העיר, סלון יופי קרוב ודירת מגורים שהיתה בשימוש של ארכיבישוף איטלקי מוכר.

האפיפיור, המוכר גם בשמו האמיתי ג'וזף רצינגר, לא יכל על פי הערכות לשאת את הפרטים שחשף דוח הקרדינלים לפיהם הכנסייה שסועה בעקבות מלחמות פנימיות הכוללות רשת של כמרים המאוחדים בשל נטייתם המינית. בשל כך נטען בעיתון, החליט לעזוב את תפקידו.

דובר הוותיקן, הכומר פדריקו לומברדי, סירב לאשר או להכחיש את הטענות. "אנחנו לא יכולים להתייחס לכל הספקולציות, הפנטזיות או הדעות שקיימות", אמר לומברדי.