צפו: כך נראים חייו של הילד הישראלי במנזר

בסביבת משפחתו של הילד בן ה-12 שנשלח על ידי הוריו למנזר בתאילנד טוענים היום כי הילד מלא אמון בדרך שבחרו לו הוריו. צילומים חדשים מראים כיצד נראית שגרת יומו של הילד - החל ממשחק עם הכלבים בחצר, דרך לימוד תאילנדית וכלה בשיחות סקייפ עם ההורים

את מילות התפילה הילד הישראלי בן ה-12 כבר יודע בעל פה. כבר שנה שהוא נמצא במנזר בתאילנד ועובר תהליך של החלמה ממחלת הסרטן. בתמונות שצולמו בחודשים האחרונים בתאילנד על ידי הוריו ובני משפחתו של הילד מתועדים הרגעים השמחים שעברו עליו במנזר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הוא ילד מאוד מסור. הוא מלא אמון בדרך הזאת וזה מאוד יפה", אומרת היום ענת צחור, מורה ליוגה ומכרה של המשפחה. "זה לא מובן מאליו שילד יילך אחרי ההורים שלו. גם אני, אם לא הייתי יודעת לאן הילד נשלח, סביר להניח שהייתי מגיבה באיזושהי חרדה. אבל מכיוון שאני יודעת אני שקטה".

המשפחה ממשיכה להסביר שתנאי המחייה במנזר טובים וטוענת שלילד לא חסר דבר. על פי תפיסתם, הוא עובר בתאילנד תהליך של ריפוי הנפש במקביל לשיקום הגוף מהסרטן. "גם ילד שנמצא במחלקה אונקולוגית רוצה הביתה", אמר היום אביו. "אבל הוא יודע שהוא מקבל את הטיפול הכי טוב ומסור ושהוא צריך להפריד בין רצון לבין צורך".

אבל למרות טענותיהם של בני המשפחה, הרופאים בארץ ממשיכים להביע הסתייגות. "הטכניקות האלה, שמקורן במזרח ברובן, הן טכניקות שעוזרות מאוד לטיפול בסימפטומים שונים", אומר פרופ' יצחק יניב, יו"ר האיגוד להמטולוגיה ואונקולוגיה ילדים, אך מדגיש: "הן לא מביאות להחלמה מסרטן בשום אופן".

"ההורים האלה יעשו הכל בשביל לנסות", אומרת ענת צחור. "אם הם מאמינים בדרך מסוימת ויודעים את העוצמה שבה, אז בוודאי שישלחו את הילד שלהם לשם". גורמי הרווחה ממשיכים לעקוב אחרי המקרה, ואף נפגשו עם המשפחה, אבל ההורים לפי שעה שלמים עם החלטתם, ואין להם כל כוונה להחזיר אותו ארצה.