נייק משעה את החוזה עם אוסקר פיסטוריוס

ענקית הספורט האמריקנית, שהעניקה חסות לאצן קטוע הרגליים בשנים האחרונות, הודיעה היום כי היא משעה את החוזה עם פיסטוריוס, שהואשם ברצח חברתו הדוגמנית בשבוע שעבר

(AP)

חברת נייק החליטה להשעות את החוזה שלה עם האצן הדרום אפריקני קטוע הרגליים אוסקר פיסטוריוס, לאחר שהואשם ברצח חברתו הדוגמנית בשבוע שעבר. ענקית הספורט האמריקנית נתנה את חסותה לפיסטוריוס מאז שנת 2007, ובין השאר ציידה אותו בציוד מתקדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו משעים את ההסכם עם פיסטוריוס, ונמשיך לעקוב מקרוב אחר משפטו", הצהירה החברה, ובכך אישרה את ביטול ההסכם הקיים ביניהם. נייק, חברת בגדי הספורט הגדולה בעולם, ביטלה בשנה שעברה חוזה עם רוכב האופניים לאנס ארמסטרונג, לאחר שנלקחו ממנו 7 המדליות בהם זכה בטור דה פראנס, לאחר שנקבע כי השתמש בסמים ממריצים.

פיסטוריוס הפך לכוכב בקנה מידה בינלאומי במהלך אולימפיאדת לונדון בשנה שעברה, כשהתחרה במקצה לאצנים לא נכים בעזרת פרוטזות מיוחדות שעליהן הוא רץ. החוזים עליהם חתם עם חברות ענק כגון "בריטיש טלקומס" וחברת המשקפיים "אוקלי", מוערכים בשווי של כשני מיליון דולרים בשנה. חברות אלו עדיין לא החליטו לבטל את הקשר עמו, והן מחכות לסוף משפטו.

הבוקר פורסם כי החוקר הראשי בתיק נגד פיסטוריוס, הילטון בות'ה, חשוד כי פתח בשנת 2009 באש לעבר מיניבוס שהסיע שבעה בני אדם, וככל הנראה יועמד לדין בגין ניסיון רצח. על פי הדיווח, בות'ה נחשד בירי לעבר כלי הרכב, לאחר שהיה מעורב בקטטת שיכורים לפני כארבע שנים. נמסר, כי בתחילה בוטלו האישומים בעניינו, אך התובע הראשי בדרום אפריקה החליט לאחרונה להחזירם לדיון.