דיווח: החוקר של פיסטוריוס חשוד בניסיון רצח

בעוד שהכוכב האולימפי שאותו הוא חוקר ניצב בפני כתב אישום בגין רצח חברתו הדוגמנית, פורסם היום כי הילטון בות'ה, הבלש שהופקד על חקירת הפרשה, חשוד בניסיון רצח בעצמו. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי בשנת 2009 היה בות'ה מעורב בקטטת שיכורים ופתח באש לעבר מיניבוס ובו שבעה בני אדם

גם החוקר נאשם בניסיון רצח. פיסטוריוס (AP)

פרשת האצן קטוע הרגליים אוסקר פיסטוריוס ממשיכה להסתעף: הבוקר פורסם כי החוקר הראשי בתיק, הילטון בות'ה, חשוד כי פתח בשנת 2009 באש לעבר מיניבוס שהסיע שבעה בני אדם, וככל הנראה יועמד לדין בגין ניסיון רצח. כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, בות'ה נחשד בירי לעבר כלי הרכב, לאחר שהיה מעורב בקטטת שיכורים לפני כארבע שנים. נמסר, כי בתחילה בוטלו האישומים בעניינו, אך התובע הראשי בדרום אפריקה החליט לאחרונה להחזירם לדיון.

פיסטוריוס: "לא התכוונתי לירות בחברה שלי"

טוען שלא ירה. פיסטוריוס בבית המשפט (AP)

בכתב האישום שהגיש צוות התביעה נגד פיסטוריוס, יוחסה לאצן עבירת רצח בכוונה-תחילה של זוגתו הדוגמנית ריבה סטינקמפ בליל חג האהבה האחרון. פיסטוריוס, מצידו, טען כי לא התכוון בשום אופן לירות בה.

צילומי הווידיאו שהועברו מבית המשפט מתעדים אך ורק את הרגעים בהם פיסטריוס יוצא מן האולם. יחד עם זאת, העיתונאים שנכחו בדיון דיווחו כי האצן המפורסם שוב פרץ בבכי במהלך הקראת האישומים ופרטי המקרה.

התביעה הדרום אפריקנית טענה בבית המשפט כי פיסטוריוס עקב אחרי חברתו מחדר שינה, הלך שבעה מטרים וירה דרך דלת חדר השירותים ארבעה כדורים שחיסלו את הדוגמנית. "אדם שקם מהמיטה, מרכיב את הפרוטזות שלו, הולך לחדר האמבטיה ויורה דרך הדלת - הוא אדם שמתכוון להרוג מישהו", אמר התובע במהלך הדיון ואף הבהיר כי מאחר והתיק של סטינקמפ היה בחדר השינה, נשללת הטענה כי פיסטוריוס הופתע מנוכחותה ולכן ירה לעברה בשוגג.

צוות ההגנה של פיסטוריוס מיהר לכפור בהאשמות שהוטחו בו. בהמשך לטענותיו, הבהירו הסנגורים כי הדברים אינם נכונים. "הוא לא ידע במי הוא יורה", אמרו עורכי דינו תוך שהם מבקשים לשחרר את האצן בערבות. לדבריהם, סינקמפ נורתה על ידי פיסטוריוס בשגגה, מאחר ונכנסה דרך החלון בכדי להפתיע אותו ביום האהבה.