בסין מנסים לפצח את הסוד: מדוע היהודים חכמים?

סרטון סיני מצוייר מציג שיחה בין צעירה לאיש מלומד, שדנים בשאלה מדוע היהודים חכמים. הפרופסור מסביר - "זה בגלל שהם מחנכים את הילדים לחשוב על מתמטיקה עוד ברחם, בגלל המוזיקה ואולי בכלל בגלל מחלה"

סרטון סיני שעלה לרשת היו-טיוב מעלה שאלה מעניינת, שעל פניו נראית "חיובית", אך עלולה להתפרש גם כגזענית או אנטישמית. הסרטון מנסה להשיב לצעירה סינית ששואלת "מדוע היהודים חכמים? כולנו אותו הדבר אז למה אני לא חכמה כמו היהודים?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפרופסור המלומד שעונה לצעירה המצויירת טוען כי "קודם כל, היהודים מתחילים לחנך את הילדים שלהם כבר כשהם ברחם. אמהות בהריון פותרות כל הזמן תרגילים במתמטיקה. גם לימוד שפות זה דבר שמסייע מאוד לאינטליגנציה, כל הילדים היהודים מדברים בשלוש שפות - עברית, ערבית ואנגלית", אומר הפרופסור.

עוד הוא טוען, כי מומחים יהודים מעודדים את הילדים לנגן על כינור או פסנתר על מנת לפתח את המוח. על פי הסרטון, שכנראה לא כלל תחקיר מעמיק, הילדים היהודים משתתפים בתחרויות ספורט כמו חץ וקשת כדי לשפר את יכולות הריכוז והרוע שלהם.

כשהצעירה הסינית לא משתכנעת מטיעוניו של הפרופסור, הוא מציין כי מחלת עצבים גנטית היא זאת שגורמת ליהודים להיות חכמים יותר משאר העמים. בתגובה עונה הצעירה הסקרנית: "חכמה היא מחלה, אני לא חולה".