קוריאה הצפונית מעלה את אובמה באש

תמונות של הנשיא האמריקני ברק אובמה ושל חיילי הכוחות האמריקנים מועלות באש בסרטון חדש מבית היוצר של קוריאה הצפונית. "הצלחנו להתקדם בניסוי הגרעין למרות הביריונות הלא הוגנת שלהם", אומר הקריין בהתרסה בקטע הוידאו שעלול להצית מחדש את המתיחות בין המדינות

המתיחות בין קוריאה הצפונית לארצות הברית עולה מדרגה: הפעם לא רק בניסויים גרעניים שמלווים באיומים נגד מה שמוגדר במדינה הסוררת כ"תוקפנות והעוינות האמריקנית", אלא גם בסרטוני וידאו מלאי שנאה שמציפים את הרשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פיונגיאנג מפרסמת סרטון שני שבו נראים תמונותיהם של הכוחות האמריקנים ושל הנשיא ברק אובמה כשהם עולים באש. בסוף הסרטון מופיעות תמונות מתוך, או כביכול מתוך, אתר הגרעין הצפון קוריאני בדרך לניסוי נוסף.

הקריין המקומי טוען על רקע התמונות המשמשות ככתב אישום נגד וושינגטון כי "קוריאה הצפונית הצליחה להתקדם בניסויי הגרעין למרות הבריונות הלא הוגנת של ארצות הברית נגד קוריאה הצפונית". הקריין ממשיך ואומר שהעולם מביט במתרחש ודווקא ארצות הברית היא זו שצריכה לספק תשובות.

בתחילת החודש פרסמה חברת הפקה צפון קוריאנית סרטון דומה שבו נראות ערים אמריקניות נשרפות באש הפגזות צפון קוריאניות - סרט שרבים יכולים לפרשו כאיום מפורש נוסף מצד השלטונות של המדינה הבדלנית.

אמש שחרר דיפלומט צפון קוריאני אזהרה נוספת בדיון שנערך על ידי וועדת האו"ם לפירוק נשק עולמי בג'נווה. "התנהגותה של קוריאה הדרומית יוביל אותה להרס סופני", אמר הדיפלומט ג'ון יונג ריונג וייצג במעט את המדיניות התוקפנית שגיבשה מדינותו.