ארה"ב מציגה: מזל"ט בגודל זבוב

בימים אלה שוקדים מפתחי הנשק של צבא ארה"ב על כלי טיס שעשוי לשנות את כללי המשחק במלחמתם נגד ארגוני הטרור - מטוס זעיר במיוחד. הכלי המיניאטורי נועד לצלם ואף לתקוף מטרות ומפעיליו יוכלו לשלוט עליו במרחק של אלפי קילומטרים

זה אולי נשמע לקוח מסרט מדע בדיוני, אבל חיל האוויר האמריקני מפתח בימים אלה מטוסים זעירים ללא טייס - זעירים כל כך שגודלם כגודל זבוב, מה שנועד לשמש למטרות מודיעין ואף לתקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח במגזין הנשיונל ג'יאוגראפיק, שאנשיו ביקרו במעבדות הצבא המסווגות, ועל פי סרטון הדמיה צבאי שפורסם, מדובר בנשק עתידני שצפוי לשמש ככלי מרכזי במלחמה של הכוחות האמריקנים בטרור.

על המזל"טים האלו יוכלו לשלוט ממרחק של אלפי קילומטרים, לצלם, ואפילו להצמיד רעל או חומר נפץ למטרה המתבקשת. אב טיפוס, כך לפי הדיווח, כבר פותח, אך כרגע יכול הזבוב לרחף לדקות אחדות בלבד. המפתחים מקווים, שתוך מספר שנים הם כבר יוכלו להשלים את הפיתוח.

ארצות הברית היא כבר מזמן מעצמה של מטוסים ללא טייס. מאז אירועי האחד עשר בספטמבר הנושא נמצא בצמרת סדר העדיפויות של הצבא כדי להשלים חוסרי מודיעין, ולא פחות חשוב, להימנע מסיכון חייהם של החיילים.

בפקיסטן ואפגיסטן מתקיימים ללא הרף חיסולים ממקודים יותר וממוקדים מפחות של מל"טים נגד גורמי טרור של אלקאידה שגם זוכה ללא פעם לביקורת נוקבת על הרוגים של חפים מפשע בתקיפות. על פי הערכות של גורמי מודיעין, ארה"ב מפעילה מספר מספר דמיוני של כ-11 אלף מל"טים צבאיים מסוגים שונים, וזאת לעומת מאתיים בלבד שהיו ברשותה לפני כעשור.