אירלנד: חשש לפצצה במפעל אינטל

אלמוני הודיע להנהלת חברת המחשוב אינטל על פצצה שהוטמנה במפעל החברה באירלנד, ובעקבות כך פונו מאות עובדים. המשמר הלאומי של המדינה הוקפץ לזירה, והמשטרה המקומית פרסמה הנחייה לנהגים להימנע מהגעה למקום

ארכיון (רויטרס)

כוננות טרור גם באירלנד: מאות עובדי חברת אינטל פונו ממפעל בעיר קילדייר לאחר שהתקבלה התרעה על פצצה במפעל. צוות הביטחון אמר כי האירוע "עדיין מתגלגל", והמשטרה המקומית פרסמה הנחייה לנהגים להימנע מהגעה למקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"העובדים פונו, אך עד כה שום דבר לא קרה", אמר בכיר במשמר הלאומי האירי. במקום נרשמו עומסי תנועה כבדים, וצוותי חירום הוזעקו למקום. גם פעילות התחבורה הציבורית באזור שובשה.

מקורות באירלנד טוענים כי התקבל איום טלפוני שהוגדר כ"אמין" למשרדי החברה, ובעקבות כך הוחלט על פינוי המקום. למרות הפינוי, לא הוזמן צוות נטרול וסילוק מטעני חבלה. דובר כוחות ההגנה האיריים הסביר כי לא התקבלה בקשה בנושא מהמשמר הלאומי.

חברת אינטל מעסיקה במתחם המפעל "לייקסליפ" כ-4,000 עובדים, אך בשעת הפינוי נכחו במקום רק מאות מהם. בחודש מאי האחרון חשפה החברה כי תשקיע כשישה מיליון דולרים בישראל - החלטה שעוררה סימני שאלה באירלנד בנוגע להמשך השקעות החברה במתקנים האיריים.