שוב פרשת ביציות ברומניה: ישראלים נעצרו

פרופ׳ רון-אל ודפנה קומורבסקי נעצרו ברומניה במסגרת חקירה לסחר בביציות. המשטרה המקומית פשטה על מרפאה, לאחר שעלה החשד שהמרפאה מכרה ביציות לזוגות ישראלים בניגוד לחוק

ישראלים נעצרו בחשד לסחר בלתי חוקי בביציו (חדשות 2)

המשטרה ברומניה עצרה 30 בני אדם, בהם מספר אזרחים ישראלים, בחשד כי ניהלו סחר בלתי חוקי בביציות במרפאת הפריה בבירה בוקרשט. על פי החשד מכרה המרפאה את הביציות לזוגות ישראלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סוכנות הידיעות AP דיווחה כי חיפוש נערך בבתיהם של שישה מעובדי המרפאה. על פי החשד, נשאבו הביציות מנשים רומניות בגילאי 18-30, חלקן סטודנטיות, תמורת 600-800 אירו. לאחר מכן מכרו את הביציות לזוגות ישראלים בתמורה ל-3,000-4,000 אירו.

מבית החולים אסף הרופא נמסר הערב כי בין העצורים גם מנהל יחידת ההפריה התוך גופית בבית החולים, פרופ' רון-אל וכן טכנאית מעבדה שהתלוותה אליו - דפנה קומורובסקי.

"פרופ' רון-אל עוסק מזה 15 שנה בפעילות זו בקליניקה בבוקרשט תחת אישור משרד הבריאות הישראלי ותחת רישיון עבודה רשמי רומני", נמסר מבית החולים. "במשך כל השנים הללו התנהלותו הייתה על פי החוק הישראלי והרומני, ואנו משוכנעים כי גם הפעם אין כל דופי בהתנהגות ובהתנהלות שלו ושל גברת קומורובסקי. עבודתו נעשתה בשליחות בית החולים, על פי הסכמים חתומים בין בית החולים ובין הקליניקה ברומניה. בית החולים עומד מאחוריהם ויעשה ככל שעל ידו שעננת החשד תפוזר והם יחזרו מהר ככל האפשר".

בחודש יולי 2009 נחשפה פרשה דומה ברומניה, כש-30 ישראלים נעצרו במרפאת פוריות בבוקרשט בחשד למעורבות בסחר לא חוקי בביציות מופרות. התקשורת המקומית דיווחה על כוח גדול של חוקרי משטרה מיוחדים שפשט על מרפאה בבוקרשט ועצר את הישראלים.