פיסטוריוס: "לא התכוונתי לירות בחברה שלי"

כשהוא ממרר בבכי, האשימה היום התביעה בדרום אפריקה את האצן אוסקר פיסטוריוס בגין רצח בכוונה תחילה. "מי שמרכיב את הפרוטזות, צועד 7 מטרים ויורה 4 כדורים - התכוון לבצע את הרצח מלכתחילה", אמר התובע. מנגד סנגוריו ממשיכים לטעון כי הירי נעשה בשוגג

צוותי משפטנים לצד עיתונאים רבים גדשו היום את אולם בית המשפט בפרטוריה שבדרום אפריקה, בו התקיים דיון מקדמי בעניינו של אצן הפרוטזות אוסקר פיסטוריוס. בכתב האישום שהגיש נגדו צוות התביעה, יוחסה לפיסטוריוס עבירת רצח בכוונה-תחילה של זוגתו הדוגמנית ריבה סטינקמפ בליל חג האהבה האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צילומי הווידיאו שהועברו מבית המשפט מתעדים אך ורק את הרגעים בהם פיסטריוס יוצא מן האולם. יחד עם זאת, העיתונאים שנכחו בדיון דיווחו כי האצן המפורסם שוב פרץ בבכי במהלך הקראת האישומים ופרטי המקרה.

התביעה הדרום אפריקנית טענה בית המשפט כי פיסטוריוס עקב אחרי חברתו מחדר שינה, הלך שבעה מטרים וירה דרך דלת חדר השירותים ארבעה כדורים שחיסלו את הדוגמנית. "אדם שקם מהמיטה, מרכיב את הפרוטזות שלו, הולך לחדר האמבטיה ויורה דרך הדלת - הוא אדם שמתכוון להרוג מישהו", אמר התובע במהלך הדיון ואף הבהיר. כי מאחר והתיק של סטינקמפ היה בחדר השינה, נשללת הטענה כי פיסטוריוס הופתע מנוכחותה ולכן ירה לעברה בשוגג.

צוות ההגנה של פיסטוריוס מיהר לכפור בהאשמות שהוטחו בו. בהמשך לטענותיו, הבהירו הסנגורים כי הדברים אינם נכונים. "הוא לא ידע במי הוא יורה", אמרו עורכי דינו תוך שהם מבקשים לשחרר את האצן בערבות. לדבריהם, סינקמפ נורתה על ידי פיסטוריוס בשגגה, מאחר ונכנסה דרך החלון בכדי להפתיע אותו ביום האהבה.

"לא התכנוונתי לירות בחברה שלי"

בתצהיר שהעביר לבית המשפט אמר פיסטוריוס שריבה היתה אהבת חייו, וכי הוא ירה לכיוון חדר השירותים מאחר וחשד בפורץ שהתגנב דרך החלון. "לא התכוונתי לירות בחברה שלי, באהבת חיי", מירר בבכי באולם המשפט. בתום הדיון הבהיר השופט כי לא ניתן לשלול את האפשרות כי האצן יואשם ברצח מדרגה ראשונה, ולכן יישאר ככל הנראה במעצר עד לתום ההליכים.

במהלך היום התקיים באזור פורט-אליזבת' טקס האשכבה של הדוגמנית, לאחר שגופתה נשרפה. בני משפחתה של סינקמפ, שביכו על מותה, טענו כי הם לא מאשימים את פיסטוריוס ברצח. יחד עם זאת אמרו בני המשפחה כי קיימת חובה לברר את האמת בנוגע לנסיבות הטרגיות לכאורה, של מות הדוגמנית.