גרמניה: 25 אלף הפגינו נגד האסלאם

שיא חדש בהפגנות נגד ההגירה האסלאמית בגרמניה: 25 אלף איש הפגינו בדרזדן בקריאה "לעצור מיד את שיטפון הזרים". מנגד, 100 אלף בני אדם השתתפו בהפגנה שקראה לסובלנות במדינה. קנצלרית גרמניה מרקל הביעה את תמיכתה במפגינים למען הסובלנות וביקשה להפסיק את ההפגנות נגד האסלאם בטענה שהן גזעניות

שיא חדש בהפגנות בגרמניה נגד ההגירה האסלאמית: 25 אלף איש השתתפו אמש (שני) בהפגנה שנערכה בדרזדן ודרשו מקנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, להקשיח את מדיניות ההגירה. באחד השלטים שהונפו נראתה מרקל כשהיא עוטה רעלה על ראשה. עם זאת, הפגנה זו התגמדה אל מול ההפגנה שקראה לסובלנות בגרמניה - בה השתתפו 100 אלף בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד קודם לכן, הדגישה מרקל כי "האסלאם שייך לגרמניה" והודיעה על השתתפותה בעצרת הקהילה המוסלמית שתיערך היום בברלין, נגד הקיצוניות. מרקל צפויה להגיע לעצרת עם רוב שרי הקבינט שלה. מרקל ביקשה בעבר לעצור את ההפגנות נגד האסלאם והגדירה אותן "גזעניות".

מנגד, הניפו הצועדים בעצרת נגד ההגירה האסלאמית שלטים שקראו "להילחם באסלאמיזציה", "לעצור מיד את שיטפון הזרים", ו"להפסיק את הרב-תרבותיות במולדתנו הגרמנית".

כך נראתה ההפגנה בדרזדן לפני שבוע (רויטרס)

"לא יכולים להרוג את החופש שלנו"

המפגינים אף הניפו את דגלי גרמניה וצרפת, לבשו סרטים שחורים ועמדו דקת דומייה לזכר קורבנות פיגועי הטרור שאירעו בשבוע האחרון בצרפת. "הם לא יכולים להרוג את החופש שלנו", קראו המפגינים.

גרמניה הפכה בשנים האחרונות לאחד מיעדי ההגירה המבוקשים בעולם, אבל אזרחים רבים במדינה מתנגדים למדיניות ההגירה הליברלית של השלטונות. העיר דרזדן הפכה למרכז ההתנגדות, שם עורך הארגון פג'ידה הפגנה נגד "האסלאמיזציה של גרמניה" מדי יום שני.

פירוש שמה של תנועת פג'ידה הוא "אירופים פטריוטים נגד אסלאמיזציה של המערב". בשבועות האחרונים צוברת התנועה תאוצה: אם לפני ארבעה חודשים הגיעו להפגנות נגד המוסלמים מאות בני אדם בלבד, בימים אלו מגיעים עשרות אלפי מפגינים.