חמושים בטיל: תיעוד המחבלים בצרפת

כשהם חמושים וללא מסיכות, הגיעו האחים קואשי שביצעו את הטבח במערכת העיתון "שארלי הבדו" לתחנת דלק צפון מזרחית לפריז. בצילום ממצלמת האבטחה במקום הם נראים כשהם ממלאים שקית עם מצרכים ונמלטים מהמקום

חמושים בטיל לאו, המחבלים (מדיה-פרט)

ימים ספורים לאחר שחוסלו האחים קואשי על ידי כוחות מיוחדים של משטרת צרפת, תיעוד דרמטי ממסע ההימלטות שלהם נחשף. בנוסף, מפרסמת התקשורת הצרפתית מחדלים לכאורה של שירותי הביון במעקב אחר השניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יממה לאחר שביצעו את הטבח במערכת העיתון "שארלי הבדו" שבו נרצחו 12 בני אדם, הגיעו המחבלים שריף וסעיד לתחנת דלק כשהם חמושים, בין היתר בטיל לאו. הם שדדו את המקום, הצטיידו באוכל ושתייה, ונמלטו מהזירה.

ללא מסיכה, האחים קואשי (מדיה-פרט)

על פי צילומי מצלמת האבטחה בחנות הסמוכה לתחנת הדלק שנחשפו באתר הצרפתי "Mediapart", נראים השניים כשהם משוטטים ברחבי החנות, וממלאים שקית פלסטיק שחורה במצרכים. שני הרוצחים תועדו כשהם ללא מסיכות על ראשיהם, כל זאת בשעה שמצוד שבו השתתפו עשרות אלפי שוטרים מתקיים אחריהם.

שעות קודם לכן, זהותם נחשפה (רויטרס)

שעות ספורות לאחר שוד תחנת הדלק, בעיירה המרוחקת 50 קילומטרים צפון מזרחית לפריז, נטשו האחים המחבלים את כלי הרכב שבו נסעו. חוקרי המשטרה מצאו במכוניתם בקבוקי תבערה ודגלי ג'יהאד. לא חלפו 24 שעות ושריף וסעיד קואשי חטפו אדם נוסף והתבצרו עמו במקום שבו חוסלו על ידי כוחות המשטרה.

על פי האתר הצרפתי שפרסם את התמונות, שירותי הביון והמשטרה הצרפתית הכירו היטב את האחים קואשי והם אף היו נתונים למעקב פיזי (לסעיד) ושנתיים של מעקב טלפוני (לשריף). בשנת 2014 החליטו שירותי המודיעין המקומיים להפסיק את המעקב אחר השניים מחוסר ראיות.

אשת המחבל נמלטת, ארכיון (רויטרס)

אשת המחבל ב"היפר כשר" נמלטה לסוריה

אתמול נחשפה גם תמונתה של חייאת באומדיין, רעייתו של המחבל אמדי קוליבאלי שאחראי לטבח ארבעת היהודים במעדניה "היפר כשר" בפריז וברצח שוטרת. בתמונות שפורסמו על ידי השלטונות בטורקיה, נראית באומדיין עם מטפחת לבנה לראשה. לצידה של באומדיין עמד נוסע נוסף, שזוהה בטורקיה כמאהדי סאברי בלהוצ'ין.

היא הגיעה לאיסטנבול אחרי שעזבה את צרפת, דרך מדריד לאיסטנבול. ב-8 בינואר, על פי משרד החוץ, חייאת בת ה-26 עברה את הגבול סמוך לעיר אקאקלה שבטורקיה לסוריה, זמן קצר לפני שבן זוגה החל במסע הקטל שלו. שר החוץ הטורקי אמר לאחר מסירת הפרטים כי "לא ניתן להאשים את טורקיה" בבריחת המחבלת לסוריה דרך טורקיה.