דיווח: "יחידה סודית של צבא סין פרצה למחשבים בארה"ב"

דוח של חברת אבטחת מחשבים אמריקנית חושף את היחידה הסינית הסודית שאחראית לפריצות למחשבים של ארגונים וסוכנויות בארה"ב. הניו יורק טיימס מדווח כי היחידה הצבאית פועלת מתוך בניין קומות בפאתי שנחאי. בסין דחו את הטענות: "חסרות בסיס"

הבניין המסתורי בשנחאי (ניו יורק טיימס)

העיתון "ניו יורק טיימס" חושף היום כי יחידה מיוחדת שנקראת 61398 של צבא סין אחראית לפריצות למחשבים של ארגונים וסוכנויות ממשלתיות בארה"ב. על פי הפרסום, אנשי קהיליית המודיעין האמריקנית גילו לאחרונה כי מוקד הפעילות מגיע מתוך בניין בן 12 קומות בפרברי העיר שנחאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבניין שממוקם ליד כביש דאטונג ומוקף במסעדות, מכוני עיסוי ועסק לייבוא יין משמש כמטה היחידה המסווגת. היום יתפרסם דוח בן 60 עמודים שחובר על ידי חברת אבטחת המחשבים האמריקנית "מנדיאנט", שמפרט שמות של האקרים שמקושרים ליחידה הסודית ולבניין ממנו מבוצעות התקפות מדי יום.

אלפי אנשים שמבצעים התקפות

"ברב-הקומות בשנחאי ובסביבתו הקרובה פועלים אלפי אנשים שמבצעים התקפות על מערכות המחשבים בארה"ב", טען קווין מנדיה, שעומד בראש החברה שביצעה את חקירת הפריצה למחשבים האמריקניים. על פי הדיווח, הדוח שתוציא חברת האבטחה תואם הערכה דומה באשר לפעילות הריגול הסינית של 16 סוכניות הביון של ארצות הברית.

בתחילת השנה הודו במערכת העיתון "ניו יורק טיימס" כי האקרים סינים פרצו לחשבונות הדואר אלקטרוני של העובדים. זמן קצר לאחר מכן בעיתון "וושינגטון פוסט" הודיעו כי בשנת 2011 גם הם הותקפו בידי האקרים.

משרד החוץ בבייג'ינג דחה את ההאשמות ואמר כי הן "חסרות בסיס, לא מקצועיות ולא אחראיות".