בשר הסוס: גם "נסטלה" רומתה

תרמית בשר הסוס מתרחבת: "נסטלה" – יצרנית המזון הגדולה בעולם, הודיעה כי תוריד מוצרי פסטה המכילים בשר מהמדפים באיטליה וספרד לאחר שנתגלה במוצרים בשר סוס במקום בשר בקר. רשויות הבריאות מנסות להרגיע ואומרות כי אין סכנה בריאותית בצריכת בשר הסוס

"המבורגר הסוס" שהחל את הסערה (רויטרס)

גם חברת המזון הגדולה בעולם, נסטלה השוויצרית, נפלה קורבן לתדמית בשר הסוס שמסעירה את אירופה בחודש האחרון. החברה הורידה מהמדפים במרכולים באיטליה ובספרד ארוחות פסטה, לאחר שבדיקות מעבדה גילו כי לפחות אחוז אחד מהבשר במנות, שאמור להיות בשר בקר - הוא בשר סוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנו הודענו לרשויות כי בשניים מסוגי המוצרים שלנו נמצא בשר סוס בבדיקות דנ"א. אין סכנה לבריאות בצריכת המוצרים", נכתב בהודעה שפירסם מטה נסטלה בשוויץ. שני המוצרים הם רביולי בשר וטורטליני בשר, שנמכרים רק באיטליה ובספרד. מטעמי זהירות, לזניה בשרית הנמכרת בצרפת תורד גם היא מהמדפים.

בחודש האחרון הסעירה את מדינות האיחוד האירופי תרמית לפיה הוחלף בשר בקר בבשר סוס, שהוא זול יותר, בכמה ממוצרי המזון במדינות כגון אירלנד, בריטניה, שוודיה ונורווגיה. התרמית הביאה לסערה באיחוד, לזעם בקרב הצרכנים ולטענות של הרשויות ברומניה כי היא מואשמת בתרמית רק מכוון שהיא החברה החדשה והענייה ביותר באיחוד האירופי.

רשויות הבריאות מזכירות כי נוכחות בשר הסוס לא מהווה סכנה בריאותית של ממש, מלבד מקרים בודדים בהם סוסים הולעטו במשככי כאבים שאסורים לשימוש אצל בני אדם. למרות ניסיונות ההרגעה של הרשויות, אמון הצרכנים במרכולים הגדולים ובמזון הקפוא נפגע והמכירות של המוצרים המכילים בשר ירד דרמטית מאז נחשפה הפרשה.