"לנזה רצה להתעלות על בריוויק"

חקירת טבח הילדים בניוטאון מגלה מניע חדש: אדם לנזה, הצעיר שרצח 26 בני אדם בבית הספר – רובם ילדים, היה אובססיבי לגבי אנדרס בריוויק, מי שרצח 77 בני אדם בפיגוע באוסלו ביולי 2011. המטרה שלו, על פי הדיווח, הייתה לעבור את בריוויק במספר ההרוגים

הרוצח מקונטיקט אדם לנזה, ארכיון (AP)

אדם לנזה, הצעיר שירה למוות ב-26 בני אדם בבית הספר בניוטאון, היה אובססיבי לגבי אנדרס בריוויק - הנורווגי שרצח 77 בני אדם בקיץ 2011. על פי רשויות החוק לנזה שם לעצמו למטרה לעבור את מספר ההרוגים של בריוויק בטבח שהוא ביצע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הוא ראה את עצמו בתחרות ישירה מול בריוויק", אמרו גורמים ברשויות אכיפת החוק בקונטיקט לרשת CBS האמריקנית. "הוא רצה לעלות על בריוויק במספר ההרוגים, והוא בחר בבית הספר סנדי הוק רק כי זו הייתה המטרה הקלה ביותר עם הריכוז הגדול ביותר של בני אדם סמוך לביתו", הוסיפו.

על פי הראיות, כשהגיעו השוטרים לבית הספר לנזה ניסה לתקוף אותם בירי לעבר מגרש החנייה, אבל בניגוד לבריוויק שנכנע, לנזה ירה בעצמו. נראה כי ההתאבדות של לנזה סיימה את האירוע הרבה לפני המתוכנן, מבחינתו. כ-20 מבין הנרצחים בטבח היו ילדים בגילאי 5 עד 7 שנים.

אנדרס בריוויק רצח 77 בני אדם בפיגוע כפול בבירת נורווגיה ביולי 2011. הוא פוצץ מטען גדול במרכז העיר, מטען ממנו נהרגו שמונה בני אדם. במקביל, וכשכוחות ההצלה מרותקים לזירה שבמרכז העיר, הוא שט לקייטנה של מפלגת השלטון באי אוטויה הסמוך, שם ירה למוות ב-69 נערים ונערות. לאחרונה הוא נידון ל-21 שנות מאסר, העונש החמור ביותר תחת החוק הנורווגי.