פריז: מרדף אחר 6 חשודים נוספים בהשתייכות לתא הטרור

שני המחבלים שביצעו את פיגוע הטרור במערכת העיתון הצרפתי אמנם חוסלו, אך משטרת צרפת חושדת שהם לא היו לבד במערכה. ייתכן ו-6 חשודים נוספים בהשתייכות לתא הטרור שתכנן את שני הפיגועים בהם נרצחו 17 בני אדם עדיין נמלטים ועשויים לתכנן פיגועים נוספים

המשטרה בצרפת ממשיכה במרדף (רויטרס)

כוננות טרור גבוהה בצרפת: לאחר החיסול המתוקשר של מבצעי פיגוע הטרור במערכת העיתון "שארלי הבדו" בצרפת, המשטרה הצרפתית מוסרת כי ייתכן ושישה חברים מאותו תא הטרור שלקחו חלק בפיגוע, טרם נלכדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמים במשטרת צרפת מסרו כי הרשויות מחפשות בכל אזור פריז אחר מכונית הרשומה על שמה של חייאת באומדיין, אלמנתו של המחבל מהמרכול הכשר בפריז, שהצליחה להימלט לסוריה דרך טורקיה. למעלה מעשרת אלפים שוטרים נשלחו להגן על יעדים המוגדרים "רגישים" ברחבי צרפת, בתוכם גם בתי ספר יהודיים ושכונות יהודיות.

גורם במשטרת צרפת מסר כי תא הטרור מנה כ-10 אנשים וייתכן כי חמישה עד שישה מתוכם עדיין נמלטים. אחד החשודים בהשתייכות לתא נראה בימים האחרונים כשהוא נוהג ברכב השייך לאלמנת אחד ממתכנני הפיגוע, אך טרם ניתן לחשוף את שמו של החשוד. כמו כן נמסר כי טרם ברור מה היה חלקו של אותו משתף פעולה בביצוע הפיגוע - האם מדובר בתפקיד פעיל, לוגיסטי או תפקיד שולי בלבד בפרשה.

"היום עדיין ממשי" (AP)


מגורם רשמי נוסף נמסר כי כפי הנראה, אחד מחברי התא שלח מכונית תופת שהתפוצצה בעיר אחרת בצרפת, אך המקרה לא קיבל חשיפה תקשורתית משום שלא היו בו נפגעים. ראש ממשלת צרפת מנואל וואל אמר כי החיפוש אחר החשודים הוא בהול ביותר משום שלמרות שאירוע הירי במערכת "שארלי הבדו" הסתיים "האיום עדיין ממשי".

עוד הוסיפו גורמים רשמיים כי "העבודה סביב ההתקפות שבוצעו וסביב הטרוריסטים ומעשיהם הברבריים נמשכת, משום שאנו מודעים לכך שייתכן ויש שותפים נוספים שטרם התגלו". הקשר בין שלושת המפגעים באירועי הטרור בצרפת התחיל כבר בשנת 2005, כאשר שניים מהם היו בכלא באותו הזמן. אחד המפגעים אף הורשע בשנת 2008 בהשתייכות לרשת טרור ששלחה מחבלי ג'יהאד להילחם בכוחות אמריקנים בעירק.

שכונת המארה, אחת השכונות היהודיות הוותיקות ביותר בפריז התמלאה ביממה האחרונה שוטרים וחיילים. משרד הפנים הצרפתי מדווח כי 4,700 אנשי ביטחון הוקצו לשמירה על יותר מ-700 בתי ספר יהודים בצרפת. "ילדה קטנה אמרה לי היום שהיא רק רוצה לחיות בשלום וללמוד בשקט בבית הספר שלה", סיפר שר הפנים הצרפתי בביקור בכיתת לימוד באחד מבתי הספר היהודים. "זה מה שהממשל והרפובליקה חייבים לכל ילד בצרפת-ביטחון בבית הספר, בעיקר בבתי הספר הנמצאים בסיכון", הוסיף השר.