האפיפיור הפורש קורא לכנסייה להתחדש

בנדיקטוס ה-16, שיסיים את תפקידו בסוף החודש, ערך מיסה מיוחדת מול קהל גדול מהרגיל בכיכר פטרוס הקדוש בוותיקן. האפיפיור ביקש מהכנסייה לבחון מחדש את הנושאים שבהם היא מתרכזת וקרא למאמינים "להתפלל למעני ולמען האפיפיור הבא"

בנדיקטוס בוותיקן היום (רויטרס)

האפיפיור בנדיקטוס ה-16 נשא היום את המיסה של יום ראשון מול קהל גדול במיוחד, שבא כדי לראות אותו באחת ההופעות האחרונות שלו. האפיפיור לא העריך בדברים, אבל על פי סוכנות הידיעות AFP קרא לכנסייה "להתחדש" ולבחון מחדש את המיקוד שלה. בנאום של פחות מחצי שעה ביקש יוזף רצינגר מהמאמינים "להתפלל למענו ולמען האפיפיור הבא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקהל הרב שנאסף בכיכר פטרוס הקדוש בוותיקן צעק "יחי האפיפיור", כשבנדיקטוס בן ה-85 נופף להם מחלונו. האפיפיור, שצפוי לפרוש מתפקידו ב-28 בפברואר, הודה להמונים במספר שפות ואמר בספרדית: "אני מתחנן שתמשיכו להתפלל עבורי ולמען האפיפיור הבא", מדוע האפיפיור נאם דווקא בספרדית? זו השאלה ששואלים היום בוותיקן, שאולי מספקת רמז באשר להעדפותיו של בנדיקטוס לגבי זהות יורשו בתפקיד.

הקרדינל פטר טורקסון (רויטרס)

בתקשורת הבינלאומית גם מחפשים את היורש. כריסטיאן אמנפור, אחת המגישות הבכירות ב-CNN שוחחה היום עם המועמד שחום העור הבולט לתפקיד - הקרדינל מגאנה, פטר טורקסון שאמר: "זה בהחלט אפשרי שיהיה לנו אפיפיור מהחלק הדרומי של כדור הארץ , זה יכול להיות אמריקה הלטינית, אפריקה או אסיה. זו בהחלט ריאליסטי לצפות למינוי כזה".