חמינאי: "לא רוצים גרעין, אך לא נעצור"

מנהיגה הרוחני העליון של אירן פרסם היום הודעה באתר האינטרנט הרשמי שלו ובה ציין כי השגת נשק בלתי-קונבנציונלי אינה מטרת-העל של ארצו, אך "אם תרצה לעשות כן - לא ניתן יהיה לעצור אותה". אתמול דווח כי המערב מתכנן להציע לטהרן הקלה בסנקציות הכלכליות תמורת סגירת המתקן הגרעיני בפורדו

"לא ניתן לעצור אותנו". חמינאי (AP)

ממשיכים במסע ההתרסה: מנהיגה הרוחני העליון של אירן, אייתוללה עלי חמינאי, אמר היום כי ארצו אינה מעוניינת לחתור להשגת נשק גרעיני, אך עם זאת, אם תחליט לעשות כן - לא ניתן יהיה לעצור אותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אין שום כוח בעולם שיוכל לעצור בעדנו מלפתח נשק גרעיני - אם נחליט שזוהי מטרתנו", אמר מנהיגה הדתי של הרפובליקה האסלאמית. דבריו פורסמו באתר האינטרנט הרשמי שלו.

דיווח: "הקלה בהסנקציות תמורת סגירת המתקן בפורדו"

המתקן בפורדו. ארכיון (AP)

האם שש המעצמות מתכננות לרכך את הטון מול אירן לקראת השיחות שיתחדשו בסוף החודש? על פי הדיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, אמרו גורמים בכירים במערב כי בכוונת פורום המעצמות להציע לטהרן הקלה בסנקציות האוסרות סחר בזהב ומתכות יקרות אחרות - בתמורה להשבתת המתקן הגרעיני בפורדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח, צפויות מעצמות המערב להגיש את ההצעה לעיונה של הרפובליקה האסלאמית כבר ב-26 בפברואר, במהלך השיחות שיתקיימו בעיר אמלטי שבקזחסטן.