הודות לגוש חוסם: מינוי הייגל לשר ההגנה נדחה

מינויו של הסנאטור הרפובליקני צ'אק הייגל לתפקיד שר ההגנה מתעכב: הרפובליקנים יצרו הלילה גוש חוסם שדחה את ההצבעה על אישור המינוי. הנשיא אובמה: "זה חסר תקדים. מצפה שמינויו יאושר"

המינוי נדחה. הייגל (רויטרס)

גוש חוסם נגד שר ההגנה: סנאטורים רפובליקנים הצליחו למנוע הלילה את אישור מינויו של צ'אק הייגל לתפקיד שר ההגנה הבא של ארה"ב. כתוצאה מכך, מינויו צפוי להיות מאושר רק בסוף החודש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרפובליקנים יצרו הלילה גוש חוסם בסנאט והביאו לדחיית ההצבעה שנועדה לאשר את מינוי הייגל לתפקיד, זאת לאחר שכמעט כל אחד מהם הצביע נגד מינוי הייגל - המועמד המיועד לתפקיד שבחר הנשיא אובמה.

הנשיא האמריקני הגיב למהלך הרפובליקני בכעס וכינה אותו "חסר תקדים". "אני מצפה שמינוי הייגל יאושר ושהוא יהיה שר ההגנה הבא של ארה"ב", אמר אובמה לאחר ההצבעה. "זה מצער שמהלכים פוליטיים מסוג זה מתרחשים בזמן שארה"ב עדיין מנהלת מערכה באפגניסטן", הוסיף הנשיא האמריקני.

מנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט הארי ריד אמר לאחר ההחלטה על דחיית ההצבעה כי עקב אי אישורו של המינוי כבר כעת, ההצבעה תיערך ב-26 בפברואר. על פי ההערכות, המינוי צפוי להיות מאושר אז - זאת לאחר שיינתן לרפובליקנים זמן נוסף לשקול את עמדתם בנושא.