אוסקר פיסטוריוס יואשם ברצח חברתו

משטרת יוהנסבורג החליטה להגיש כתב אישום בגין העבירה החמורה נגד האצן הפראלימפי קטוע הרגליים, שיובא לבית המשפט ביום ו' הקרוב, לאחר שהבוקר נעצר בחשד שירה למוות בחברתו הדוגמנית בביתו שבפרטוריה

האצן ובת זוגו, בזמנים יפים יותר (AP)

האצן הדרום-אפריקני קטוע הרגליים, אוסקר פיסטוריוס, מואשם ברצח חברתו, הדוגמנית ריבה סטינקאמפ, בת 29. על פי הדיווחים בתקשורת העולמית, פיסטוריוס ירה למוות בבת זוגו בביתו שבפרטוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פיסטוריוס, שהפך לנכה הראשון שמתחרה באולימפיאדה במקצה ריצה לאנשים ללא מוגבלויות ואף זכה לכינויים "בלייד ראנר" ו"האיש המהיר ביותר ללא רגליים", עוכב הבוקר לחקירה על ידי משטרת דרום אפריקה, לאחר שעל פי הדיווחים בכלי התקשורת ביוהנסבורג - ירה בחברתו בראשה ובזרועה.

פיסטוריוס בפעולה. ארכיון (רויטרס)

"אוסקר פיסטוריוס ישתף פעולה עם השוטרים", אמרה דוברת האצן האולימפי, קייט סילבר, "אך לא יתייחס לחשדות נגדו עד שיתבהרו הדברים בעניינו". הסיבה לירי לא ברורה עדיין, ועל פי הדיווחים, החשד הראשוני היה כי פיסטוריוס ירה בבת זוגו כי חשב בטעות שמדובר בפורץ. זמן קצר לאחר מכן, הפריכה המשטרה את הטענות הללו.

פיסטוריוס, שסבל מפגם מולד ברגליו, התפרסם כשהחל לרוץ על להבים מיוחדים ונאבק להשתתף במקצים לאצנים לא נכים. הוא רשם הישג היסטורי שהפך לנכה הראשון שמתמודד באולימפיאדה כשווה בין שווים. במשחקים האולימפיים בלונדון הוא הצליח להעפיל למקצה חצי הגמר בריצת 400 מטרים.