סוף לסיוט: גוררים את ספינת הפאר לנמל

"הקרניבל טריומף" נתקעה במפרץ מקסיקו בעקבות שריפה שפרצה בחדר המנועים שלה, ויותר מ-4,000 הנוסעים סבלו במשך ארבעה ימים ממחסור במזון ומתנאים סניטריים קשים. היום הגיעה גוררת שמובילה את ספינת התענוגות לנמל מבטחים

הקרניבל טריומף, בדרך לחוף (רויטרס)

אחרי 4 ימים של סיוט בלב יום יכולים אלפי הנוסעים על ספינת התענוגות "קרניבל טריומפ" להתחיל לנשום לרווחה. יותר מ-4,000 נוסעים הפליגו בספינת הפאר שנתקעה בתחילת השבוע במפרץ מקסיקו, בעקבות שריפה במנוע. אחרי דיווחים רבים על מחסור במזון ותלונות על "תנאים בלתי אנושיים", הגיעה היום הישועה בדמות גוררת שמובילה את הספינה לנמל במדינת אלבמה שבארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנוסעים התלוננו שאין להם גישה לחדרי השירותים ושחסר אוכל על הספינה. רבים מהם, על פי הדיווחים, חולים או חשים ברע. "זה פשוט סיוט", אומרת ויויאן טילי, שאחותה רנה נמצאת על הספינה. "היא סיפרה לי שהתא שלה מסריח מהעשן שנפלט מהמנוע".

השריפה גרמה לרוב הנוסעים לבלות את רוב זמנם על הסיפון במקום בחדרים. בחברת "קריניבל קרוז", שבבעלותה הספינה, דוחים את הדיווחים על התנאים הקשים וטוענים שהצוות, שסובל מהתקלה בעצמו, עושה כמיטב יכולתו לסיים את הפרשה במהירות וביעילות.

חברת קרניבל קרוז הודיעה היום שכל השיוטים העתידיים של הספינה - מבוטלים. בחברה הודו שהספינה סבלה כבר בעבר מתקלות טכניות. "אנו יודעים שזה היה מסע ארוך מהצפוי בתחילה, אנו מתמודדים עם נסיבות מאוד מאתגרות", אמר המנכ"ל גארי קאהיל. "אנחנו מאוד מצטערים על החוויה שעברה על האורחים שלנו".

רשות הבטיחות בתחבורה האמריקנית פתחה בחקירת האירוע.