האסיר X: באוסטרליה דורשים תשובות

כלי התקשורת האוסטרליים פועלים במרץ להשיג עוד ועוד פרטים על בן זיגייר, שנטען כי פעל בשירות המוסד והתאבד בתא הכלא המבודד בו הוחזק בחשאי. הבוקר, כשיצא מביתו נתקל שגריר ישראל בקנברה בכתבים רבים שהקשו עליו בשורת שאלות על הפרשה

התקשורת האוסטרלית מנסה לחשוף פרטים נוספים על בן זיגייר, "סוכן המוסד" שעומד במרכזה של הפרשה שמסעירה את המדינה בימים האחרונים. הבוקר המתינו עשרות כתבים לצאתו של השגריר הישראלי יובל רותם ממעונו והפנו אליו כמה שאלות לא פשוטות.

רוצים לקבל עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"האם ישראל הייתה חשאית מדי במקרה הזה?" שאל אחד העיתונאים, "האם הפרשה מזיקה ליחסי ישראל-אוסטרליה?" הקשה אחר. "מה הן העבירות שבהן מואשם מר זיגייר?", "האם סיפקת הסברים לממשל האוסטרלי?" ו"האם יגיע המועד שבו ניתן יהיה לספק הסברים לציבור?" , היו חלק מהשאלות הנוספות.

השגריר רותם סירב לענות ורק אמר לעיתונאים: "אני לא עומד להגיב על כך כאן".

חברי המשפחה: ידענו שמשהו חשוד במותו של בן

קברו של זיגייר במלבורן (רשת ABC)

בני המשפחה והחברים של בן זיגייר במלבורן קוראים הבוקר ל"צדק" ו"שקיפות", שנתיים אחרי שיקירם מצא את מותו בבית סוהר ישראלי. הנרי גרינר, חברו של ג'פרי זיגייר, אביו של בן, אמר לתקשורת האוסטרלית: "עד עתה נזהרנו כדי שלא לעורר מהומה".

גרינר, שהתפלל יחד עם המשפחה בבית הכנסת שחב"ד מפעילה במלבורן, הדגיש עם זאת, כי "כולנו ידענו שיש משהו חשוד ולא מובן במותו של בן, אף אחד לא רצה להתייחס לזה בגלל האווירה שיש בנושא בישראל, אבל עכשיו, כשהמרצע יצא מהשק, אנו עומדים לגלות עוד ועוד פרטים. אני חושב שבהליך הזה, אנו עומדים לגלות מה בדיוק קרה".

גרינר תיאר את זיגייר כ"נער חמוד ביותר". לדבריו, "היה לו אופי אהוב, הוא היה חברותי, חם, אחד מהחבר'ה. הוא לא היה אחד מאותם אנשים שיושבים כל היום מול המחשב".