האפיפיור: "מודע למשקל ההחלטה"

בנדיקטוס ה-16 ערך היום מיסה מול המוני מאמינים נלהבים בוותיקן והתייחס להחלטתו לפרוש מתפקידו. הוא אמר כי ברורה לו המשמעות הדרמטית של המהלך, אך שב והדגיש כי מצבו הבריואתי מידרדר

האפיפיור נפרד (רויטרס)

יומיים לאחר ההודעה הדרמטית על פרישתו, ערך היום האפיפיור בנדיקטוס ה-16 מיסה לאלפי מאמינים, שבמהלכה אמר כי הוא מודע למשקל הכבד של החלטתו, אבל הדגיש שוב כי מצבו הרוחני והפיזי הולך ומידרדר "אני עוזב לטובתה של הכנסיה" הוא אמר למאמינים. יוזף רצינגר קרא מדף את אחת הדרשות האחרונות שלו כאפיפיור, כאשר במהלך היום הוא יקיים טקס נוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בימים האחרונים התכנסו אלפי מאמינים בוותיקן כדי להביע את תמיכתם באפיפיור, אבל התקשורת העולמית עסוקה בעיקר בסיבות שהביאו את בנדיקטוס ה-16 לפרוש ובזהות היורש שלו.

האפיפיור התקבל היום בתשואות רמות, כשרבים מהמאמינים שהגיעו למיסה נושאים שלטי תמיכה ואהדה. בנדיקטוס ה-16 הודה לתומכים ואמר כי הוא מתרגש מגילויי האהדה.

המיסה של היום נקראת ה"מיסה של העפר" ובמקור היא הייתה אמורה להיערך בכנסיה קטנה ברומא, אבל בגלל העניין התקשורתי הרב והמוני המאמינים שביקשו להשתתף באחת הדרשות האחרונות של רצינגר כאפיפיור, היא הועברה למתחם הוותיקן.