הסנאט צפוי לאשר את מינוי הייגל עוד השבוע

הוועדה לשירותים מזוינים בסנאט אישרה אמש את מינויו של צ'אק הייגל לתפקיד שר ההגנה ברוב של 14 חברים מול 11 מתנגדים. עכשיו כל מה שנותר הוא לעבור את ההצבעה במליאת הסנאט שצפויה להתרחש כבר בימים הקרובים

צ'אק הייגל, ארכיון (רויטרס)

ועדת השירותים המזוינים של הסנאט בארה"ב אישרה אמש את מינויו של צ'אק הייגל לשר ההגנה החדש של ממשל אובמה. זהו הצעד האחרון שנדרש לפני ההצבעה במליאת הסנאט שצפויה להתרחש בשבוע הקרוב. 14 מחברי הועדה הדמוקרטים הצביעו בעד מינויו, ואילו 11 רפובליקנים נגד. האישור הצפוי בהצבעה בסנאט תהפוך את הייגל ליורשו של השר לשעבר ליאון פאנטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסנאטור קארל לוין, המשמש יו"ר הועדה מטעם המפלגה הדמוקרטית, אמר כי ההצבעה צפויה להתרחש עד סוף השבוע, אך עם זאת התהליך יכול להתעכב אם החברים הרפובליקנים ינסו לדחות זאת ע"י "סחבת בירוקרטית". לוין אף הוסיף כי "חילוקי הדעות בדבר מינויו לא יפגעו במעמדו של הייגל, וגם לא בשיתוף הפעולה עם הוועדה. לפעמים אף יוצאים חזקים יותר ממאבקים כאלו".

התנגדות רבה מצד חברי הוועדה הרפובליקנים

המינוי של הייגל בן ה-66 נתקל בהתנגדות רבה מצד חלק מחבריו למפלגה הרפובליקנית, בעיקר בגין דעותיו שהשמיע בעבר נגד ישראל. גם בעקבות עדותו בפני הועדה לשירותים מזוינים של הסנאט בסוף חודש ינואר, אמרו חלק מן החברים בה כי הייגל נראה "לא מוכן לתפקיד והססן". רבים מחברי הסנאט הרפובליקנים מאיימים כי יעכבו את ההצבעה הצפויה, אך הדמוקרטים מקווים שאלו איומי סרק, ושלאחר דרך כל כך ארוכה יאושר כבר השבוע מינויו של הייגל לתפקיד שר ההגנה החדש של ארה"ב.