דאע"ש: "פרצנו למחשבי הפנטגון"

סערה ברשת: תוכניות של צבא ארה"ב הנוגעות לקוריאה הצפונית ולסין נחשפו בטוויטר על ידי האקרים המזוהים כתומכי המדינה האסלאמית. שמותיהם של קצינים בכירים וכתובותיהם פורסמו גם הם. ארה"ב הפילה את העמוד

ההשתלטות על העמוד לפני שהופל (טוויטר)

שדה הקרב החדש של דאע"ש: האקרים המזוהים עם ארגון הטרור הקיצוני הצליחו לפרוץ הערב (שני) לעמוד הטוויטר וחשבון היוטיוב של הפיקוד העליון של צבא ארצות הברית. אנשי המדינה האסלאמית לא הסתפקו בכתיבת הודעות בשם הצבא האמריקני וטענו בתוקף כי הצליחו לפרוץ למחשבי הפנטגון ולשים ידיהם על מידע צבאי סודי ורגיש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפורצים פרסמו בעמוד הטוויטר של הצבא האמריקני רשימה של מפקדים בכירים, כולל מידע אישי עליהם. להודעות אלה צורף הכיתוב: "חיילים אמריקנים - אנחנו באים. שמרו על גבכם, דאע"ש".

פריצה מביכה (טוויטר)

בפנטגון אישרו הערב כי חשבונות הטוויטר והיוטיוב של הצבא האמריקני נפרצו, אך סירבו להגיב באופן רשמי אודות תוכן המידע שדלף. כשעה לאחר ההשתלטות הושבתו שני העמודים והם אינם זמינים לצפייה.

"דאע"ש ממשיך במתקפת הסייבר-ג'יהאד", נכתב בהודעה נוספת בעמוד הטוויטר של הצבא האמריקני. "בזמן שארצות הברית ושותפותיה הורגים את אחינו בסוריה, עירק ואפגניסטן, אנחנו פרצנו לרשתות שלכם ולמכשירים האישיים שלכם. לא תזכו לרחמים מאיתנו, כופרים. דאע"ש כבר כאן, בתוך המחשבים שלכם, בכל בסיס צבאי. אנחנו יודעים הכל עליכם, על נשותיכם ועל ילדיכם. חיילי ארצות הברית, אנחנו צופים בכם".

מידע רגיש על קצינים פורסם (טוויטר)

הפורצים טוענים בתוקף הצליחו לעקוף את כל מערכות האבטחה וההצפנה וכי השיגו גישה למידע רגיש במיוחד. בין היתר, כך טוענים, נחשף מידע מודיעיני נרחב אודות סין וקוריאה הצפנוית ואפילו תכניות לפעולה צבאית על אדמת אסיה.

"הפריצה היא אירוע מביך, אבל לא מדובר באיום ביטחוני", אמר הערב גורם רשמי בפנטגון לרשת NBC. במקביל הודיע הבית הלבן כי הוא בוחן את היקף הפריצה.