אז מה הביא לפרישת האפיפיור?

דובר הוותיקן כינס בצהריים מסיבת עיתונאים בה חזר על הטענה לפיה בנדיקטוס ה-16 פורש מתפקידו בגלל מצבו הבריאותי. "לאפיפיור הושתל קוצב לב", הוא סיפר. אך ארגון נפגעי כמרים בארה"ב מכחיש את הטענה הזאת וטוען - הכס הקדוש עזב בגלל כשלונו בטיפול בבעיית הפדופיליה

"האפיפיור בנדיקטוס ה-16 עוזב את התפקיד כי הוא נכשל במיגור ההטרדות המיניות של ילדים על ידי כמרים", כך טוענת ביום שאחרי הפרישה הדרמטית קבוצה שמייצגת את קורבנות הכמרים המתעללים. "הוא גם נכשל בשבירת קוד השתיקה שמנעה את ההתמודדות ופרסום האירועים, קוד שתיקה שעדיין נמשך גם היום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חברי הקבוצה שנקראת "אחריות הבישופים" ופועלת בארצות הברית טוענים שהאפיפיור התנצל הרבה מאוד פעמים על הנזק שנגרם על ידי כמרים, אבל מעולם לא נקט בצעדים אמיתיים וממשיים להקל על "הנזק הבלתי הפיך" שנגרם למאות אלפי ילדים על ידי מוסד הכמורה הקתולית.

"מילותיו של בנדיקטוס חלולות. הוא מדבר כעובר אורח שנמצא במצב של הלם, כאילו הוא נחשף לתופעה רק עכשיו", אמרה דוברת הארגון אן ברט דוייל.

יוזף ראטצינגר הכיר את הבעיה עוד כשהיה בישוף במינכן

פרשת ההתעללות המינית בילדים החלה הרבה לפני שיוזף ראטצינגר נכנס לתפקיד הכס הקדוש, למעשה הוא כבר נתקל בה עוד בימיו כבישוף במינכן. הקבוצה שהחלה את דרכה בפעילות של חרשים שספגו התעללות מכומר בוויסקונסין בשנות השבעים, מאגדת היום קורבנות רבים מכל רחבי העולם.

בוותיקן טוענים היום, כמו שנטען אמש, כי "האפיפיור עוזב את תפקידו בגלל שמצבו הפיזי והנפשי אינו מאפשר את המשך הכהונה בתפקיד הרם", כך סיפר דובר הוותיקן במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס. הדובר חשף עוד כי האפיפיור השתמש בקוצב לב בתקופה האחרונה, אבל עכשיו מצבו טוב יותר, הוא רגוע ושליו גם כאשר הוא נמצא בעין הסערה העולמית שהוציא אמש לדרך.