תגובה ראשונה לניסוי הגרעיני: קוריאה הצפונית מאיימת על ארה"ב

בפיוניאנג לא מתרגשים ממטר הגינויים להם זכו לאחר הניסוי הגרעיני שלהם הבוקר, דיפלומט צפון קוריאני שהתייחס לראשונה לפרובוקציה בחר לשלוח איום לכיוון הבית הלבן ואמר שבכוונת הממשל המנותק לנקוט שני צעדים נוספים "בעלי עוצמה גדולה עוד יותר" מזה שננקט היום

אתר הניסוי הגרעיני בקוריאה הצפונית (רויטרס)

קוריאה הצפונית מגיבה לגינויים חוצי העולם נגד הניסוי הגרעיני שערכה הבוקר. דיפלומט צפון קוריאני אמר לפורום התפרקות הנשק של האו"ם בז'נבה שארצו לעולם לא תציית לשום החלטה של הארגון. כך מדווחות סוכנויותת הידיעות AP ורויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנציג הקוריאני אמר עוד כי הניסוי הגרעיני הוא למעשה רק "התגובה הראשונה" כהגדרתו למה שכינה איומי ארה"ב. על פי המידע בכירים בקוריאה הצפונית הזהירו כי פיוניאנג תמשיך עם "צעד שני ושלישי בעלי עצמה גדולה יותר",  אם ארצות הברית תמשיך לפעול נגדם.

סוכנות הידיעות הצפון קוריאנית אף מפנה את האיום הישר אל וושינגטון ואומרת שהיא מסוגלת לנקוט בצעדים חמורים בהרבה.

מוקדם יותר תקף הנשיא אובמה את הנהגת קוריאה הצפונית על הניסוי שערכה. "הסכנה הגלומה בפעילויות של קוריאה הצפונית מחייבת פעולה מהירה על ידי הקהילה הבינלאומית. ארצות הברית תמשיך לנקוט בצעדים דרושים כדי להגן על עצמנו ובעלי בריתנו", אמר אובמה. "אנחנו נחזק את התיאום ההדוק עם בעלי בריתנו ושותפינו כי לנקוט באמצעים תקיפים יותר". 

עוד בעניין:

התמונות חשפו: כך תוכנן הניסוי

קוריאה הצפונית ביצעה ניסוי גרעיני

זעם בעולם: "הניסוי מאיים עלינו"