ארה"ב: חיסל בן לאדן ועכשיו מחפש עבודה

לוחם הקומנדו שחיסל את אוסמה בן לאדן מספר בראיון לתקשורת האמריקנית כי כיום הוא מובטל וללא פנסיה. הוא פרש מהצבא כ-4 חודשים לאחר המבצע המזהיר ומאז חייו התדרדרו - הוא נותר ללא כסף ובני משפחתו התרחקו ממנו מחשש שאנשי אל-קאעידה יתנקשו בחייהם

האחרון שראה אותו בחיים. בן לאדן (רויטרס)

כך חולפת לה התהילה: לוחם הקומנדו בצי האמריקני שחיסל את רב המחבלים אוסמה בן-לאדן נמצא כעת במשבר כלכלי לאחר שפרש מהיחידה. הלוחם סיפר למגזין האמריקני "אסקווייר" כי כיום הוא מובטל, ללא ביטוח בריאות ופנסיה ואם כל זה לא מספיק הוא מוסיף כי אשתו עזבה אותו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון מספר לוחם הקומנדו שנותר בעילום שם, כי שוחרר מהצבא האמריקני לאחר 16 שנות שירות, אם היה נשאר בצבא לארבע שנים נוספות, הוא היה זכאי כיום לפנסיה של 2,197 דולר בחודש. אביו של הלוחם טוען כי במהלך השירות הוא לקח על עצמו הרבה סיכונים וכעת הוא נותר מאחור ואינו מתוגמל על כך".

הכתבה מחזירה את הלוחם אל רגעי מבצע החיסול הדרמטי: "הייתי האחרון שראה את בן לאדן בחיים", הוא משחזר. "נכנסתי לחדר השינה שלו ויריתי בו פעמיים במצח". הלוחם הוסיף כי "הוא זחל מהמיטה לרצפה עד שראיתי שהוא מת". אחר כך הוא המשיך בתיאורים קשים על מראה הגופה לאחר הירי.

כעבור ארבעה חודשים, במאי האחרון, פרש הלוחם המחסל מהצבא. ומאז, לטענתו, החלו חייו להשתבש -הלוחם הפך ממחסל למטרה לגיטימית של אנשי אל-קאעידה ומספר לכתב האמריקני כי משפחתו חוששת מפני מבצע נקמה של ארגון הטרור האיסלמי, וגרושתו מספרת כי היא אף שוקלת לשנות את שמות ילדיהם.