שנתיים למהפכה במצרים: שוב עימותים בין מפגינים למשטרה

במלאת שנתיים למהפכה שהובילה להפלת שלטון מובארק ולהקמת משטר דמוקרטי, התקיימו תהלוכות של מפגינים אל עבר ארמון הנשיאות, שיידו אבנים ובקבוקי תבערה אל עבר הארמון. המשטרה הגיבה בירי תותחי מים ורימוני הלם

דורשים שינוי. הנשיא מורסי, ארכיון (חדשות 2)

בקבוקי תבערה ואבנים יודו אמש על עבר ארמון הנשיאות בקהיר- וזאת לציון שנתיים למהפכה שהפילה את שלטון מובארק. תהלוכות של מפגינים הגיעו אמש לארמון הנשיאות בקהיר כדי למחות נגד הנשיא מורסי וממשלתו. מאות מפגינים התקהלו מול שערי הארמון ויידו בקבוקי תבערה ואבנים לעבר המבנה. המשטרה מנגד השתמש בסילוני מים וברימוני גז מדמיע כדי להרחיק את המפגינים מהארמון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המפגינים דורשים לשנות את החוקה החדשה - הדתית מדי לטעמם. בנוסף, הם טוענים שהחוקה התקבלה למרות התנגדות האופוזיציה. המפגינים דורשים מהנשיא לבצע רפורמות פוליטיות וכלכליות במשרדי הממשלה המצרית, ולהביא לדין את האחראיים למות כ-60 מפגינים נגד הממשל מתחילת המהומות בחודש ינואר. תומכי הנשיא מצד שני טוענים כי האופוזיציה מנסה להפיל את הנשיא שנבחר באופן דמוקרטי.

דובר הממשלה המצרית: "מי שישתמש באלימות יטופל בחומרה"

אחד המפגינים מחוץ לארמון הנשיאות בקהיר התראיין לסוכנות הידיעות רויטרס ואמר כי "אמנם אנו מעטים מול רבים, אך לא נכנע לפושעים שלובשים מדי משטרה כהסוואה". דובר הממשלה יאסר עלי הגיב להפגנות בטלוויזיה המקומית ואמר כי "מי שישתמש באלימות יסבול מכך. הנשיאות תומכת בהפגנות שקטות ובחופש הביטוי, וכל מי שינסה לסטות לאלימות יטופל בחומרה".