מי יחליף את בנדיקטוס ה-16?

מיד עם פרסום ההודעה על התפטרותו של האפיפיור, בוותיקן, ברחבי העולם הקתולי ובתקשורת העולמית החלו בהעלאת בורסת השמות בניסיון לנחש מי יהיה האפיפיור הבא. על פי מירב ההערכות, קיים סיכוי טוב שמחליפו של בנדיקטוס השישה עשר יהיה לראשונה שחור

הקרדינל פטר קודוו אפיה טורקסון (AP)

מי יחליף את בנדיקטוס ה-16? מיד עם פרסום ההודעה על פרישתו של האפיפיור, עלו שלושה שמות כמחליפים פוטנציאלים בתפקיד רם הדרג: הראשון הוא הקרדינל פטר קודוו אפיה טורקסון, בישופ שחום עור מגאנה שנחשב לאחד מחביביו של האפיפיור הקודם - ג'ון פול השני. היום הוא מכהן כראש "המועצה של הוותיקן לצדק ושלום" אם יבחר על ידי בכירי הכנסייה, הוא יהיה האפיפיור הראשון שאינו לבן עור.

מועמד מוביל נוסף הוא הקרדינל מארק אוולט הקנדי שמכהן כראש מועצת הקרדינלים. היה האחראי על הכנסיה באמריקה הלטינית, והבישופ של חבל קוויבק הקנדי.

שם נוסף שעלה הוא של הקרדינל פרנסיס ארינזה הניגרי, גם הוא שחום עור. ארינזה הוא ראש הוועדה ל"עבודת האל והאחראי על מילוי הסקרמנטים". הוא ירש את יוזף ראטצינגר כשהפך לאפיפיור בנדיקטוס השישה עשר בתפקידו ב-2005 . ארינזה היה אחד מיועציו הקרובים ביותר של האפיפיור הקודם - ג'ון פול השני ונחשב כבר שנים למועמד מבטיח לתפקיד.

האפיפיור בנדיקטוס הודיע שבשבועות הקרובים תתכנס מועצת הבישופים בוותיקן כדי לבחור את האפיפיור הבא - אפיפיור שיאלץ להתמודד עם לא מעט בעיות. הכנסיה הקתולית שהיא הכנסיה הגדולה בעולם, נאלצת להתמודד עם פרשת שחיתות בבנק הוותיקן ועם פרשת התעללות מינית בילדים של בכירים בכנסיה הקתולית ברחבי העולם.