דיווח: המחבלים תיעדו את הטבח בפריז

בשנה האחרונה עושה ארגון הטרור דאע"ש שימוש נרחב בסרטוני זוועה שנועדו להפיץ תעמולה אסלאמית קיצונית ולזרוע פחד. כעת מתברר, כך על פי דיווחים בכלי תקשורת בצרפת, כי ברשותם של המחבלים בפריז נמצאו מצלמות גו פרו. בשלב זה טרם ברור האם המחבלים אכן תיעדו את המתקפות הרצחניות

האחים שריף וסעיד קואשי

האם המחבלים עשו שימוש במצלמות גו פרו על מנת לתעד את המתקפות הרצחניות שלהם בפריז? כלי תקשורת באירופה מדווחים כי האחים קואשי, שביצעו את הטבח ב"שארלי הבדו", ואמדי קוליבאלי, שרצח ארבעה בני ערובה במרכול הכשר, החזיקו ברשותם את מצלמות האקסטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ה"דיילי מירור" היה הראשון לדווח כי קוליבאלי השתמש במצלמת גו פרו במהלך המתקפה על המרכול בבירת צרפת. לאחר מכן דיווח כתב של ה"גארדיאן" כי גם ברשות האחים שריף נמצאו המצלמות.

המרכול הכשר שבו בוצע הפיגוע

תחילה דווח כי האחים תיעדו את מהלך הטבח במשרדי מערכת המגזין "שארלי הבדו", אך בהמשך דווח כי המצלמות נמצאו כשהן עדיין באריזתן המקורית וכי לא נעשה בהן שימוש. מצלמות גו פרו שמסונכרנות עם סמארטפון יכולות להעביר שידור ישיר.

זירת הפיגוע בשארלי הבדו (Sky News)

גורמים שונים באירופה הביעו חשש כי בעתיד ינסו מחבלים להרחיב את השימוש במצלמות בתקיפות על מנת להגביר את האפקט הפסיכולוגי של מעשיהם ובניסיון לזרוע פחד. בשנה האחרונה עושה ארגון דאע"ש שימוש נרחב בסרטוני זוועה ככלי שנועד להפיץ תעמולה ולעורר פחד.