השוטר הרוצח מלוס אנג'לס: מיליון דולר עבור מידע שיוביל לתפיסתו

הפרשה שמסעירה את ארה"ב בימים האחרונים הולכת ומסתבכת: משטרת לוס אנג'לס ממשיכה במצוד אחר השוטר לשעבר כריסטופר ג'ורדן דורנר אבל גם בניסיון לגונן על עצמה. באזור ריברסייד, בו הספיק דורנר לרצוח לכאורה שוטר, את בתו של שוטר אחר ואת ארוסה, מציעים כעת פרס כספי חסר תקדים עברו מידע שיוביל ללכידתו

המרדף אחרי השוטר הרוצח כריסטופר ג'ורדן דורנר ממשיך להסעיר את ארה"ב, והיום הציעה המשטרה פרס של מיליון דולר על כל המוסר מידע שיוכל להביא לתפיסתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשטרת לוס אנג'לס לא לוקחים בינתיים סיכונים ומאבטחים 50 מאנשי המשטרה המקומית ובני משפחותיהם, לאחר שדורנר איים לפגוע בחבריו לשעבר לעבודה בשל פיטוריו מהשירות. דורנר ממשיך להימלט מכוחות המשטרה, ומצליח לזרוע בהלה לא קטנה באזור.

אמש חשפו הרשויות בלוס אנג'לס לראשונה את שמו של השוטר אותו הרג על פי החשד דורנר ביום חמישי האחרון, ריצ'רד קריין, בן 34. מפקד משטרת ריברסייד, סרג'יו דיאז, הסביר כי שמו לא פורסם לפני כן מחשש שדורנר ינסה לפגוע גם בבני משפחתו. החיפושים מתרכזים לפי שעה בפסגות המושלגות של הרי הדוב הגדול באזור, היכן שאותר ביום חמישי רכבו של דורנר - לאחר שהוצת.

"פעולה של טרור מבית"

הפרס הכספי, שבמשטרה המקומית מקווים כי יוביל לתפיסת החשוד, הוא הסכום הגדול ביותר שהוצא אי פעם בקהילה מקומית בארה"ב. הוא גויס בין היתר מעסקים, ארגונים שונים, כספים ממשלתיים, וקבוצות נוספות בקהילה. "זוהי פעולה של טרור מבית", אמר צ'רלי בק, מפקד משטרת לוס אנג'לס. "האדם הזה שם על הכוונת את אותם האנשים שתפקידם להגן על הציבור. לא מדובר פה בתפיסת חשוד אלא במניעת מתקפה עתידית".

הרקע למעשיו של דורנר הוא ככל הנראה כעסו על פיטוריו מהמשטרה בתחילת החודש. הוא החל במעשיו לפני כשבוע - אז רצח, על פי החשדות המיוחסים לו, את בתו של אחד מחבריו לשעבר ואת ארוסה. בחמישי האחרון הוא היה מעורב ככל הנראה בחילופי אש עם שוטרים שאבטחו את ביתו של אחד מחבריהם לעבודה בקורונה.

מאוחר יותר באותו היום הותקף השוטר ריצ'רד קריין יחד עם שותפו במארב שהוצב להם. קריין נהרג, ואילו שותפו נפצע, אך שמו עדיין אסור לפרסום. הפרס הכספי חסר התקדים דרוש עדיין את אישורם של מספר סוכנויות וגופים, ביניהם מועצות אזוריות וועדים מחוזיים באזור דרום קליפורניה.