עשרות מיליונים טובלים בגנגס ההודי

הפסטיבל ה"קומבה מלה" ההודי נערך אחת ל-12 שנה ונחשב לאירוע הדתי הגדול בעולם. יותר מ-20 מיליון מאמינים הינדים הגיעו לטבול בנהר הגנגס כדי לטהר את גופם ונפשם מחטאיהם. צפו

עשרות מיליוני המאמינים הינדים נאספו סביב נהר הגנגס שבהודו בכדי לציין את שיאו של חג הקומבה מלה - האירוע הדתי הגדול ביותר בעולם. אזור אלהבד שבצפון הודו, המקום בו מצטלב נהר הגנגס עם נהרות נוספים, מושך אליו היום יותר מ-20 מיליון בני אדם החפצים לטבול במיימיו של נהר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החגיגות הססגוניות המתקיימות אחת ל-12 שנים, מנוהלות בידיהם של "קדושים", מעין סגפנים הינדים בעודם עירומים כשעפר מרוח לגופם. במהלך הטקסים, טובלים המאמינים ההינדים במיי נהר הגנגס הקדושים מתוך תקווה כי אלו יטהרו את גופם מחטאיהם. החגיגות החלו למעשה לפני כחודש, והן עתידות להסתיים רק בשלהי חודש מארס.

ה"קדושים" שמובילים את החגיגות (רויטרס)
המאמינים ההינדים רוחצים באזור הצטלבות הנהרות הגנגס והיאמונה. באזור קיים על פי האמונה ההינדית נהר נוסף, הסאראסוואטי, הממקום בו רק "בתיאוריה". טבילה מוצלחת אמורה להוביל את המאמין ההינדי אל מחוץ למעגל החיים האינסופי. על פי האמונה ההינדית כמה טיפות של "נקטר חיי הנצח" נפלו על הריה של הודו ויצרו את "האמא גנגא" - נהר הגנגס ונשני הנהרות הנוספים. "לטבילה אחת בנהר יש מספיק עוצמה בכדי לשנות את החיים לתמיד", אמרה מאלטי דבי, שהגיע לחגיגות במיוחד מלונדון שבבריטניה. 

ההמונים ב"אמא גנגא" (רויטרס)
לאזור הגיעו מבקרים נוספים שאינם נמנים בהכרח עם המאמינים ההינדים. המבקרים שאינם חפצים בהיטהרות מחטאיהם נהנים מהאווירה הרוחנית באזור ואף זוכים לחוויות שונות שלדבריהם "אי אפשר להרגיש בשום מקום ובשום זמן אחר". השוטר סוואפנה בהאיטה, שהוצב במקום על ידי משטרת הודו בכדי למנוע צפיפות יתר במקום הפולחן תיאר אותה כ"חוויה שלא מהעולם הזה".