אחמדינג'אד: לא נקיים מו"מ עם ארה"ב תחת איום נשק

אלפי אזרחים אירנים יצאו לרחובות להשתתף ב"עצרות הניצחון על שלטון השאה". בכיכר המרכזית בטהרן נאם הנשיא אחמדינג'אד שהבהיר את עמדתו בנוגע לשיחות הגרעין וכמובן תקף שוב את ישראל. "הציונות הברברית מגיעה לסוף דרכה", אמר

אירן מציינת היום 34 שנים למהפכה האסלאמית: ברחבי המדינה נערכות עצרות ענק, המרכזית כמובן בבירה טהרן. ואת הבמה מנצל, כמובן, הנשיא מחמוד אחמדינג'אד כדי להעביר מסרים לארה"ב ולישראל.

"הציונות הברברית מגיעה לסוף דרכה", אמר הנשיא האירני בנאום בכיכר המרכזית בטהרן, וגם הודיע לארצות הברית את עמדתו בנוגע להמשך השיחות על הגרעין. "אנו לא מוכנים לקיים דיאלוג עם ארה"ב תחת איום של נשק", הכריז. "אי אפשר לכוון לעבר האומה האירנית נשק ולצפות מאיתנו לבוא לדבר. השיחות לא נועדו כדי להכתיב עמדות. אם יפסיקו לכוון לעברנו נשק נהיה מוכנים לדבר".

אחמדינג'אד גם הצהיר כי ארצו תרחיב את תכנית החלל שלה, ותשגר בקרוב חללית.

עצרת באירן, הבוקר (הטלוויזיה האירנית)
הטקסים השונים במדינה נערכים תחת הכותרת "עצרות ניצחון", לציון הניצחון בשנות השבעים על משטר השאה שהיה כפוף לשלטון האמריקני. החגיגות באירן החלו כבר בתחילת החודש, ביום השנה לשובו של מי שהצית את המהפכה - האייתולה חומיני.

"היום לפני 34 שנים הפסקנו שלטון של 2,500 שנות מונרכיות", אמר נשיא אחמדינג'אד מול מאות אלפי אנשים בכיכר אזאדי בטהרן. אחמדינג'אד הדגיש בנאומו את עוצמתה של ארצו ואת הייחודיות של "המערכת הדמוקרטית האירנית" שמבוססת על ערכים דתיים.

במהלך היום יערכו במסגרת החגיגות מצעדים צבאיים וטקסים נוספים במוסדות הממשלתיים וברחובות המדינה.