נזקי סופת השלג "נמו": עלה ל-9 מניין ההרוגים

סופת השלגים העזה שהכתה בצפון מזרח ארצות הברית והגיעה עד לקנדה גבתה עד כה 9 קורבנות בנפש. על פי הדיווחים השלג נערם לגובה של 90 ס"מ. "מעולם לא ראיתי סופת שלגים כזאת", סיפר ראש עיר בקונטיקט, "השלגים נערמים בקצב של 15 ס"מ בשעה"

מניין ההרוגים בסופת השלג הגדולה "נמו", הפוקדת את צפון מזרח יבשת אמריקה מזה יומיים, עלה לתשעה. ארבעה בני אדם קיפחו את חייהם בארצות הברית לאחר שבמקרה המוות האחרון עליו דווח, הלך לעולמו ילד בן 11 לאחר שנכנס לרכב המשפחה יחד עם אביו על מנת להתחמם ונחנק למוות כתוצאה מפליטת גזים רעילים שחדרו לחלל הרכב. ככל הנראה אגזוז המכונית כוסה בשלג, והגזים שהיו אמורים להפלט החוצה, נכנסו לתא הנוסעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עד כה דווח על כ-700,000 בתים פרטיים ובתי עסק מנותקים מחשמל, ויותר מ-90 סנטימטרים של שלג נערמו בצפון החוף המזרחי בארצות הברית. ג'ון מאיירס, ראש העיר סטרטפורד שבקונטיקט סיפר כי "מעולם לא ראיתי סופת שלגים כמו זאת המגיעה לקצב של 15 סנטימטרים של שלג בשעה".

גבר בן 74 נהרג בניו יורק לאחר שנפגע ממכונית ברחוב מושלג. הנהג, צעיר בן 18, טען כי איבד שליטה על מכוניתו בשל השלג הכבד. הולך רגל נוסף נהרג מפגיעת רכב בשישי בקונטיקט, כך מסרה המשטרה המקומית. בדרום אונטריו, קשישה בת 80 התמוטטה תוך גריפת השלג ממגרש החנייה הביתי שלה, ושני גברים נוספים נהרגו בתאונות דרכים.

במרכז קונטיקט נערם במהלך סוף השבוע יותר ממטר של שלג, ומהירות הרוח הגיעה ל-82 קילומטרים לשעה. בדרום מסצ'וסטס, רוד איילנד וניו-המפשייר נערמו  יותר מ-90 סנטימטרים, והשלג ממשיך להיערם. חברות התעופה דחו נכון לשעה זו יותר מ-5,800 טיסות ביומיים האחרונים, ושדות התעופה המרכזיים בניו יורק ובוסטון נסגרו.

בחוף המזרחי ממשיכים לחשוש מהצפות, ונבחנת האפשרות לפנות מבתיהם תושבים מהעיר קווינסי שבמסצ'וסטס. עדי ראיה מספרים כי השלג נערם לגובה כה רב, עד כדי שהוא לא מאפשר לתושבים לפתוח את דלתותיהם ולצאת החוצה.

הסופה הכתה ככל הנראה בעוצמה הרבה ביותר בקונטיקט, שם נסגרו היום כל הכבישים לתנועה. בעיר פיירפילד, השוטרים והכבאים אף לא מגיעים לעבודתם. "זה אתגר אמיתי לעמוד שם בחוץ", אמר אחד הכבאים, "אנו מבקשים מכולם להישאר בבית ולשמור על עצמם".