בתוך המקרר: תמונות בני הערובה שהסתתרו מהמחבל במרכול בפריז

במשך כחמש שעות הם התחבאו בתוך המקרר ב"היפר כשר", לאחר שנמלטו עם חדירת המחבל שטבח בלקוחות. היום נחשפות התמונות המצמררות שבהן נראים בני הערובה יושבים על קרטוני סחורה בתוך חדר הקירור, מתפללים לשלומם

בני הערובה בתוך המקרר בזמן הפיגוע (דיילי מייל)

ישובים על קרטונים של סחורה בתוך המקרר הגדול והחשוך שבמרתף, מתפללים לשלומם, כשברקע יריות המחבל: 3 ימים אחרי הפיגוע ב"היפר כשר" בפריז שבו נרצחו ארבעה מחברי הקהילה היהודית, נחשפות התמונות המצמררות של בני הערובה שהסתתרו בחדר הקירור שבמרתף בזמן שהמחבל אמדי קוליבאלי לא מודע לקיומם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתמונות נראים ארבעה מבני הערובה יושבים על קרטוני האספקה למרכול בתוך המקרר שבקומה התחתונה, כשהם מודאגים ומתוחים מאוד.

שרה, אחת הנשים שבמרתף מחזיקה בידיה את תינוקה הקטן, נוח בן ה-11 חודשים. השניים תועדו כעבור כמה שעות מחולצים מהמרכול, לאחר שכוחות הביטחון הצרפתיים פרצו למקום וירו למוות במחבל. שרה הניקה את בנה הקטן על מנת שלא ישמיע רעש ויבכה, כדי שלא יתגלו.

שהו בתוך המקרר במשך שעות (דיילי מייל)

משמאל, מסתכל למצלמה, נראה רודי חדד, בן הערובה שהעניק בסוף השבוע ריאיון בלעדי לחדשות 2, וסיפר על רגעי האימה בתוך המקרר, כשבקומה למעלה, טובח המחבל בבני הערובה האחרים.

"התחבאנו במקרר. אם היינו עולים בחזרה, היה טבח"

"ירדנו למטה וניסינו לסגור את עצמנו בתוך המקררים", סיפר חדד. "נשארנו 5-10 דקות בתוך המקררים ואז אישה ירדה ואמרה לנו: 'אם אתם לא עולים חזרה אז הוא יהרוג את כולנו'".

רגעי המתח והחרדה (דיילי מייל)

"נשארנו למטה וסגרנו את עצמנו בתוך המקרר. כמה דקות לאחר מכן כששוב האישה ירדה כדי להגיד לנו לעלות שאלתי אותה האישה כמה מחבלים יש למעלה והיא אמרה שיש רק אדם אחד", שחזר את רגעי האימה בתוך המרכול, "המחבל לא שמע אותנו כי התחבאנו כולנו בעומק המרתף".

על השעות המתוחות והמלחיצות אמר חדד: "האמת היא שכולם החזיקו מעמד יפה, שמענו את הפיצוצים למעלה ושמענו צרורות ירי. אם היינו עולים חזרה היה יכול להיות טבח".

ואז הגיע החילוץ המיוחל: "שמענו פיצוץ גדול, היינו עדיין סגורים בתוך המקרר", מתאר חדד. "מישהו הגיע ואמר: 'זה נגמר, המשטרה השתלטו על המקום'. שמענו יריות בכל מקום וראינו את הכוחות המיוחדים יורדים אלינו. הם ביקשו מאיתנו לעלות ולא להסתכל מסביבנו. היה המון דם ולא העזתי להסתכל. רק לקחתי את האישה עם התינוק ויצאתי איתה".