נזקי סופת השלג "נמו": חמישה הרוגים ביממה האחרונה

רק אתמול ניבאו החזאים שהשלג ייערם לגובה של כחצי מטר, וכעת כבר מדווחים בארצות הברית על יותר מ-60 סנטימטרים. סופת השלג העוצמתית הביאה למותם של חמישה בני אדם. "זה אתגר אמיתי לעמוד שם בחוץ", מעידים צוותי כיבוי האש, "אנו מבקשים מכולם להישאר בבתים"

מניין ההרוגים בסופת השלג הגדולה "נמו", המוגדרת כ"היסטורית", עלה לחמישה בני אדם ביממה האחרונה. עוד מנזקי הסופה הפוקדת את צפון מזרח ארצות הברית - כ-650,000 בתים פרטיים ובתי עסק מנותקים מחשמל, ויותר מ-60 סנטימטרים של שלג נערמו בצפון החוף המזרחי בארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גבר בן 74 נהרג בניו יורק לאחר שנפגע ממכונית ברחוב מושלג. הנהג, צעיר בן 18, טען כי איבד שליטה על מכוניתו בשל השלג הכבד. הולך רגל נוסף נהרג מפגיעת רכב בשישי בקונטיקט, כך מסרה המשטרה המקומית. בדרום אונטריו, קשישה בת 80 התמוטטה תוך גריפת השלג ממגרש החנייה הביתי שלה, ושני גברים נוספים נהרגו בתאונות דרכים.

במרכז קונטיקט נערם כמטר של שלג, ומהירות הרוח מגיעה ל-82 קילומטרים לשעה. בדרום מסצ'וסטס, רוד איילנד וניו-המפשייר נערמו כבר יותר מ-60 סנטימטרים, והשלג ממשיך להיערם. חברות התעופה דחו נכון לשעה זו יותר מ-5,300 טיסות עד להודעה חדשה, ושדות התעופה המרכזיים בניו יורק ובוסטון נסגרו.

בחוף המזרחי ממשיכים לחשוש מהצפות, ונבחנת האפשרות לפנות מבתיהם תושבים מהעיר קווינסי שבמסצ'וסטס. עדי ראיה מספרים כי השלג נערם לגובה כה רב, עד כדי שהוא לא מאפשר לתושבים לפתוח את דלתותיהם ולצאת החוצה.

תקועים בבית. פרברי ניו יורק, היום (משה דרסלר)
הסופה הכתה ככל הנראה בעוצמה הרבה ביותר בקונטיקט, שם נסגרו היום כל הכבישים לתנועה. בעיר פיירפילד, השוטרים והכבאים אף לא מגיעים לעבודתם. "זה אתגר אמיתי לעמוד שם בחוץ", אמר אחד הכבאים, "אנו מבקשים מכולם להישאר בבית ולשמור על עצמם".