שערוריה בממלכה: לזניה מבשר סוס

רשות פיקוח המזון בבריטניה הורתה על פתיחת חקירה לאחר שבחבילות לזניה מתוצרת חברת "פינדוס" נמצאו שאריות של הבשר ה"אחר". כעת נבדק האם משווק הבשר, שככל הנראה ביקש להוזיל עלויות, ייצא אותו גם למדינות אחרות

לזניה. אילוסטרציה (AP)

שערוריית הבשר בממלכה מסתעפת: רשת "סקיי" הבריטית דיווחה הלילה כי בבדיקות שנערכו על ידי רשויות פיקוח המזון במדינה נמצא, כי במספר חבילות לזניה מתוצרת חברת "פינדוס" התגלה כי רוב הבשר, שהיה אמור להיות בקר - התגלה כבשר סוסים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, בבדיקת 18 חבילות להכנת מוצר המזון, התגלו 11 מהן המכילות בין 60% ל-100% בשר סוסים. למרות זאת, נאמר כי "לא נשקפה סכנה בריאותית למי שאכל ממוצרי החברה". כעת, נבדק אם יצרנית המזון סיפקה את מרכולתה גם למדינות נוספות. הפרשה נחשפה לאחר שככל הנראה מפיץ בשר מפולין הטעה מספר חברות גדולות בעקבות רצונו להוזיל עלויות.

גם בברגר קינג: בשר סוסים התגלה בבדיקות

לאחר שארבע רשתות מזון גדולות בבריטניה הורידו מהמדפים מוצרי בקר לאחר שהתגלה בהם DNA של סוסים, גם רשת ההמבורגרים העולמית בורגר קינג מודה לראשונה כי בבדיקות שערכה נמצאו גם כן קציצות בקר עם רכיבים של סוס.

הרשת הודיעה כי חלק מההמבורגרים שלה שנמכרו בבריטניה ובאירלנד היו, למעשה, נגועים בסוסים.  מהחברה נמסר בתגובה לעיתון ה"גרדיאן", כי מדגימות שנערכו במסעדות הרשת לא נמצאו דגימות DNA של סוסים, אמנם מבדיקה שנעשתה במפעל בפולין היו רמות קטנות מאוד של DNA סוסים, זאת, לטענת הרשת, בניגוד גמור להסכמים עם החברה על ייצור המבורגרים מ-100% בקר. "בשל ההפרה הבוטה החלטנו להפסיק את הרכש מהחברה", נמסר בהודעת הרשת.