הסופה בארצות הברית: הוכרז מצב חירום בחמש מדינות

צפון-מזרח המדינה נערך לסופת המאה: מסצ'וסטס, קונטיקט, רוד איילנד ניו יורק ומיין הכריזו על מצב חירום לאומי, אלפי טיסות בוטלו ובתי ספר נסגרו. החזאים צופים שהשלג ייערם לגובה של עד 90 סנטימטרים והרוחות ינשבו במהירות של למעלה מ-120 קמ"ש

הרשויות במסצ'וסטס, קונטיקט, רוד איילנד, ניו יורק ומיין שבצפון מזרח ארצות הברית הכריזו על מצב חירום, לקראת הסופה שצפויה לפקוד הלילה את האזור. התושבים נתבקשו להישאר בבתיהם ולהימנע משימוש בדרכים, בעוד שהחזאים האמריקנים מגדירים את הסערה כאחת החזקות במאה השנים האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ככל שהסופה תתחזק - היא תצבור כוח הרסני במיוחד", הזהיר מושל מסצ'וסטס, דבל פטריק. "הוריתי לכל עובדי המדינה שאינם עוסקים בחירום להישאר בבתים", ציין, והוסיף כי הוא "מקווה שהמגזר העסקי יפעל בצורה דומה".

השלג, שכבר התחיל לרדת במדינת מסצ'וסטס בשעות הבוקר, צפוי להיערם בקצב של שבעה סנטימטרים בשעה והרוחות ינשבו במהירות של מעל 120 קמ"ש. כוחות הביטחון במדינה נערכים לטיפול בהפסקות חשמל נרחבות, שיטפונות וגאות גבוהה בכל איזורי החוף.

"אנשים צריכים לקחת את הסופה הזאת ברצינות" אמר היום מושל קונטיקט דן מאלוי, והפציר בתושבים: "אנא מכם, הישארו בבתים אלא אם ישנו מצב חירום מוחשי"

המשמר הלאומי נערך: גייס אלפים

השיבושים שגרמה הסופה - עוד טרם הגיעה - מורגשים היטב גם על פני הקרקע: חלק מתחנות הרכבת התחתית בניו יורק נסגרו ומפזרות המלח ומפלסות השלג הוצבו בכוננות כדי למנוע מהקור העז להקפיא את החיים בתפוח הגדול. נוסף על כך, הוחלט על השבתת מערכת החינוך - כליל או באופן חלקי.

התחזיות מנבאות כי בבוסטון ובניו אינגלנד ייערם ביממה הקרובה בלבד מעטה שלג בעובי של יותר מחצי מטר, שלושה חודשים בלבד אחרי ההרס שזרעה הסופה "סנדי".

עובדי חברות פרטיות התבקשו להישאר בבתיהם עד להודעה חדשה, ואילו במשמר הלאומי של המדינות שנמצאות בחזית הסופה גויסו אלפים שממתינים לאות לצאת לדרך לטיפול באירועי חירום.