כוננות סופה בחוף המזרחי: אלפי טיסות בוטלו, ניו יורק נערכת לשיתוק

שלושה חודשים אחרי "סנדי", הזהירו החזאים האמריקנים כי הסערה שמתקרבת מכיוון האוקיינוס האטלנטי צפויה להיות "העזה ביותר שזכורה בכ-100 השנים האחרונות". שיבושים קשים מורגשים כבר כעת בתחבורה - האווירית והקרקעית - והעובדים והתלמידים התבקשו להישאר בבתיהם

ניו יורק לפני 3 חודשים. כך זה נראה ב"סנד (רויטרס)

בחוף המזרחי של ארצות הברית הוכרזה כוננות שיא לקראת סופת השלגים שעושה דרכה לעבר האזור והוגדרה על ידי חזאים אמריקניים כ"עזה ביותר" שזכורה שם בכ-100 השנים האחרונות. תנאי מזג האוויר הקשים הביאו עד כה לביטולן של יותר מ-3,000 טיסות שתוכננו להמריא או לנחות בנמלי תעופה לאורך קו האוקיינוס האטלנטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השיבושים שגרמה הסופה - עוד טרם הגיעה - מורגשים היטב גם על פני הקרקע: חלק מתחנות הרכבת התחתית בניו יורק נסגרו ומפזרות המלח ומפלסות השלג הוצבו בכוננות כדי למנוע מהקור העז להקפיא את החיים בתפוח הגדול. נוסף על כך, הוחלט על השבתת מערכת החינוך - כליל או באופן חלקי.

התחזיות מנבאות כי בבוסטון ובניו אינגלנד ייערם ביממה הקרובה בלבד מעטה שלג בעובי של יותר מחצי מטר. את המשקעים ילוו משבי רוח עזים במהירות מרבית של 100 קמ"ש, שלושה חודשים בלבד אחרי ההרס שזרעה הסופה "סנדי".

עובדי חברות פרטיות התבקשו להישאר בבתיהם עד להודעה חדשה, ואילו במשמר הלאומי של המדינות שנמצאות בחזית הסופה גויסו אלפים שממתינים לאות לצאת לדרך לטיפול באירועי חירום.