עצרת האו"ם תדון בתקריות האנטישמיות

לא פחות מ-40 מדינות הצטרפו לבקשה, עליה חתם שגריר ישראל באו"ם רון פרושאור, לקיים דיון ראשון מסוגו במליאת העצרת הכללית על האנטישמיות בעולם. "הארגון אמור להילחם בתופעות הללו, וחובתו להציע דרכי התמודדות ראויות. אנטישמיות ראויה להילמד בשיעורי ההיסטוריה ולא לקבל כותרות בעיתוני הבוקר", אמר השגריר פרושאור

דיון ראשון מסוגו באו"ם. אילוסטרציה (רויטרס)

העצרת הכללית של האו"ם תקיים דיון ראשון מסוגו על האנטישמיות בעולם: נשיא העצרת הכללית סאם קוסטה נענה לבקשה של ישראל ועוד 40 מדיניות, בהן ארה"ב וכל מדינות האיחוד האירופי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדיון יימשך יום שלם, במליאת העצרת הכללית. כ-40 מדינות הצטרפו לבקשה שנחתמה על ידי שגריר ישראל באו"ם רון פרושאור, בהן ארה"ב, קנדה, אוסטרליה והאיחוד האירופי כולו. יש לזכור כי לעצרת האו"ם יש הכוח לקבל החלטות הצהרתיות בלבד, כאשר הסמכויות המעשיות נמצאות במועצת הביטחון.

השגריר באו"ם פרושאור, ארכיון (AP)
"השנה החדשה נפתחה באירועים טרגיים של אנטישמיות, שהיא אחד הנושאים הוותיקים, המסרבים לגווע, בסדר יומו של האו"ם", אמר פרושאור. "ארגון האומות המאוחדות חרת על דגלו מלחמה בתופעות כאלו, ולכן חובתו היא להציע דרכי התמודדות ראויות".

"אני גאה בכך שמדינות רבות בעולם הצטרפו לבקשת ישראל לעסוק בנושא, כדי לשים סוף לתופעה שהייתה אמורה, בשלב זה, להילמד בשיעורי ההיסטוריה ולא לקבל כותרות מכאיבות בעיתוני הבוקר", אמר פרושאור בהקשר של הפיגועים הקשים שעברו על צרפת בסוף השבוע האחרון.