מרהיב: המופע המפתיע בתחנת גראנד סנטרל

הנוסעים והתיירים שהגיעו השבוע לתחנת הרכבת המרכזית של ניו יורק, הופתעו לקבל מקלחת לא מתוכננת של אורות. גם בסין מאירים את החורף בפסטיבל לקראת בוא האביב. צפו

תחנת הרכבת הגדולה של ניו יורק, ה"גראנד סנטרל", חוגגת השבוע יומולדת 100 וחבורת יוזמות הרחוב Improv Everywhere שמספקת לנו את יום העירום הרכבת או קונצרטים ספונטניים שמפתיעים את העוברים והשבים, ערכה מחווה לתחנה הוותיקה וכנראה המפורסמת בעולם. 135 מפעילי הקבוצה הפתיעו והפציעו בחלונות האגף המערבי של התחנה העמוסה, כשבידיהם פנסים שיצרו מפל של אור על הנוסעים והעובדים המופתעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד בענייני אורות. כמעט לכל תרבות יש פסטיבל לקראת בואו האביב או אולי, סיומו של החורף הקר. בסין ערים רבות מתקשטות בימים האחרונים במנורות ופנסים בשפע של צבעים שמדליקים את הלילות באווירה קסומה. לצד האורות, החג הזה הוא האירוע המשפחתי ביותר בלוח השנה הסיני ותחנות הרכבת ברחבי המדינה עמוסות לעייפה.

רחובות העיר ג'יויאנג שבדרום מערב סין, בחבל צ'יטזו, התמלאו ביממה האחרונה ב-180 נורות ופנסים מעוצבים בצבעים בוהקים לשמחתם של שני מיליוני סינים שמגיעים לעיר לחגיגות. בעיר מתגאים בעובדה שכל הפנסים עשויים מפסולת ממוחזרת. "הנורות גורמות לאנשים להרגיש את רוח האביב. זה לא רק מרגש ואופנתי, זה גם מלמד את הדור הצעיר שלנו דבר או שניים", אמר תושב העיר האונג יי לסוכנות הידיעות רויטרס.