אחמדינג'אד בקהיר: "ישראל רוצה לתקוף - אבל מפחדת"

ממשיך לירות לכל כיוון. נשיא אירן אומר היום בביקורו במצרים כי ישראל מעוניינת לפלוש לרפובליקה האסלאמית ולתקוף בשטחה אבל לדבריו, "מפחדת מהתוצאות". "הציונים מנסים לשנות את מצבם בעולם על ידי פעולות כמו תקיפה בסוריה", הוסיף אחמדינג'אד

אחמדינג'אד בקהיר (רויטרס)

נשיא אירן לא חוסך בהתבטאויות בביקורו בקהיר. לאחר שאמש אמר לכתבים שארה"ב "צריכה לשנות את התנהגותה" לפני שיחות ישירות בנושא הגרעין, היום הוא אומר - "ישראל רוצה לתקוף באירן אבל מפחדת מהתוצאות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחמדינג'אד טען בדבריו שישראל יוצרת מלחמות אזוריות. "המדינות שסייעו ליצירת המשטר הציוני הגיעו למסקנה שהישות (הציונית) לא יכולה לבצע את הפעולות הללו ולכן הן משנות את התנהגותן וזה מצביע על סוף הכיבוש והציונות".

"הציונים הבינו את זה ומנסים לשנות את מצבם דרך צעדים כמו תקיפה בסוריה, אבל הם לא יכולים לפלוש לאירן", הוסיף נשיא הרפובליקה האסלאמית, שאמר גם שאירן היא "אחראית הביטחון" במפרץ הפרסי ותקף את מדינות המערב שלדבריו מנסות לשלוט במפרץ בשל מקורות האנרגיה הרבים בו.

"ההצהרות שנאמרו על ידי בכירים אמריקנים הן חדשות וחיוביות ואנו מקווים שנעשים גם שינויים חיוביים בהתנהגותם", אמר מוקדם יותר אחמדינג'אד. "אם נחזה בשינויים כאלה, נלמד את ההצעה בגישה חיובית". אבל, ייתכן שתקוותיו של נשיא הרפובליקה האסלאמית ייגוזו עם ביקורו של נשיא ארה"ב אובמה בישראל ובמדינות האזור בחודש הבא. שגריר ארצות הברית בישראל, דן שפירו, התייחס הבוקר בראיון ל"בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל לביקור והדגיש, "הקדנציה השנייה של נתניהו מביאה עמה הזדמנות להתמודד עם הבעיות השונות במזרח התיכון".

"יש לנו אג'נדה מאוד דחופה", אמר שפירו. "הנשיא רוצה לדבר עם נתניהו בעיקר על בעיית הגרעין האירני ותמיכתה של אירן בטרור העולמי. אובמה רוצה לעסוק גם במלחמת האזרחים בסוריה ובהתמודדות מול האיום שבנפילת נשק כימי לידיים עוינות". לדבריו, "אובמה נחוש לעצור את תכנית הגרעין של אירן וקבע כי לאירן לא יהיה נשק גרעיני", הבהיר שפירו, "אם נוכל לעשות זאת באמצעות דיפלומטיה זה עדיף, אך אם הדבר לא יסתייע, ארצות הברית תבטיח כי זה יקרה".