אחמדינג'אד בקהיר: "ארה"ב צריכה לשנות התנהגותה לפני שיחות ישירות"

מציב תנאים משלו. בשיחה עם כתבים מצריים אמר נשיא אירן בתגובה להצהרות האמריקניות באשר לשיחות ישירות עם הרפובליקה האסלאמית, "אנו מקווים שנעשו שינויים חיוביים בהתנהגותם. אם נחזה בזה, נלמד את ההצעה". בחודש הבא: אובמה מגיע למזה"ת

אחמדינג'אד. ארכיון (AP)

מזרח תיכון חדש? נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד אומר בביקורו במצרים: נלמד את ההצעה האמריקנית לשיחות ישירות, אם וושינגטון "תשנה את התנהגותה" לחיוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הדברים אמר אחמדינג'אד בשיחה עם כתבים ועורכים מכלי תקשורת מצריים אמש. "ההצהרות שנאמרו על ידי בכירים אמריקנים הן חדשות וחיוביות ואנו מקווים שנעשים גם שינויים חיוביים בהתנהגותם", הסביר. "אם נחזה בשינויים כאלה, נלמד את ההצעה בגישה חיובית".

אבל, ייתכן שתקוותיו של נשיא הרפובליקה האסלאמית ייגוזו עם ביקורו של נשיא ארה"ב אובמה בישראל ובמדינות האזור בחודש הבא. שגריר ארצות הברית בישראל, דן שפירו, התייחס הבוקר בראיון ל"בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל לביקור והדגיש, "הקדנציה השנייה של נתניהו מביאה עמה הזדמנות להתמודד עם הבעיות השונות במזרח התיכון".

"יש לנו אג'נדה מאוד דחופה", אמר שפירו. "הנשיא רוצה לדבר עם נתניהו בעיקר על בעיית הגרעין האירני ותמיכתה של אירן בטרור העולמי. אובמה רוצה לעסוק גם במלחמת האזרחים בסוריה ובהתמודדות מול האיום שבנפילת נשק כימי לידיים עוינות". לדבריו, "אובמה נחוש לעצור את תכנית הגרעין של אירן וקבע כי לאירן לא יהיה נשק גרעיני", הבהיר שפירו, "אם נוכל לעשות זאת באמצעות דיפלומטיה זה עדיף, אך אם הדבר לא יסתייע, ארצות הברית תבטיח כי זה יקרה".